Trans Model Hari Nef Ünlü Kozmetik Markasının Yeni Yüzü Oldu

Geçtiğimiz günlerde bir erkek modelin maskara reklamında rol alacağını sizlerle paylaşmamızın üzerinden çok fazla zaman geçmeden, kozmetik dünyasından şaşırtıcı bir haber daha geldi.

2016’nın en başarılı modellerinden Hari Nef, 2017’ye de hızlı bir giriş yaptı. L’Oréal’in yeni cinsiyetsiz makyaj koleksiyonu True Match’in kampanyasından yer alan transgender model bir ilke imza attı. Model, aktris, yazar ve trans hakları aktivisti olan Hari Nef’e, True Match kampanyasında oyuncu Blake Lively, Çinli model Xiao Wen Ju, erkek model Darnell Bernard ve büyük beden model Sabina Karlsson gibi güzellikte çeşitlilik yaratan yüzler eşlik ediyor.

L’Oréal’in farklılıkları onore ettiği serisi True Match, 33 farklı tonuyla cildiniz ve fondöten arasında kusursuz uyumu bulmanızı amaçlıyor. Reklam filminde ise Hari Nef, Doğu Avrupalı köklerinden gelen soluk tenine eşlik eden siyah, saten elbise içinde L’Oréal’in ikonik “Çünkü ben buna değerim” cümlesini yeni bir boyuta taşıyarak söylüyor. L’Oréal, True Match serisiyle yalnızca nude makyajın olmazsa olmazı doğru ton fondöten sunmakla kalmıyor, sosyal bir düşünceyi de tüm çıplaklığıyla temsil ediyor.

Kaynak: www.vogue.com.tr