TOR BROWSER NEDİR? NE İŞE YARAR? TOR BROWSER İNDİR.

İnternet sitelerine erişimin kısıtlanması Türkiye’de yeni değil ancak böylesi ilk. TOR BROWSER ile bu engellemeleri aşmanız mümkün üstelik kolay kurulumlu ve de Türkçe dil seçenekli. TOR BROWSER nedir diye merak edenlere söyleyelim her türlü yasağa engellemeye dur diyen bir projedir. Yaklaşık 2 mb ve kurulması 3 dkdan az sürüyor. Şekil olarak mozilla’ya benziyor.

tor browser

Twitter’a alternatif erişim yollarının tümü engellenmek isteniyor. Son olarak Google DNS peşinden de OpenDNS ve Yandex DNS engellendi. Kullanıcılar artık TOR BROWSER yöntemine yöneldi. Peki Tor Browser nereden yüklenir?

 Türkiye dün de en popüler DNS servisi olan Google DNS’i de engelleyince çok sayıda kişi bir süre siteye ulaşamadı.

Twitter’a erişmek isteyen yüzbinlerce internet kullanıcısı hemen OpenDNS ve Yandex DNS gibi alternatif servislere yöneldi. Fakat bu alternatif DNS servislerinden de Twitter’a erişimin engellendiği görüldü.

YENİ ÇÖZÜM TOR BROWSER

OpenDNS ve Yandex DNS servislerini kullanan yüzbinler de şu sıralarda Twitter’a erişim sağlayamıyor. Peki bundan sonra ne olacak? İnternet kullanıcılarının pek çoğu Tor Browser’a yöneldi. En popüler güvenli tarayıcılardan biri olan Tor’da TOR Ağı’na dahil olunması durumunda kullanıcının internete gönderdiği ve oradan çağırdığı bilgiler parçalar halinde şifreleniyor ve diğer TOR kullanıcılarının bilgisayarı üstünden gönderiliyor. Bu yöntemle kullanıcıların denetimi ve takibi zorlaşıyor.

Tor Browser’ı yüklemek için tıkla

VE DAHA DA GÜZEL HABER YILLARIN OPERA BROWSER’ı da sorgusuz sualsiz Twitter’a giriyor.