Time Dergisine Göre Bu Basit Sır Sizi Daha Çekici Hale Getirecek

Toplumun kabul ettiği tek tip güzellik anlayışına uymayan, moda trendlerini takip etmeyen ve mükemmel olmak gibi bir çabası olmayan insanlar var aramızda. İlk bakışta bu tarzdaki insanların ilgi çekmeyeceği düşünülür ancak sonuçlar hiç de öyle değil. Tam aksine bu insanlar herkesi büyüleyen gizemli bir cazibe merkezi haline dönüştüğü ve insanlara çekici geldiği görülüyor. Peki ama nasıl ?

Bunun sırrı TIME dergisinde yayınlanan bir bilimsel araştırmada gizli.

Aslında cevap olduk basit. Başkasının gözünde sizi çekici kılan şey duygularınızdır. “Aman bu muymuş?” diyebilirsiniz ancak durum o kadar basit değil. Duygularınızı ifade etmek asla yeterli değildir. Duygularınız samimi ve önemlisi de basit olmalıdır. Yapılan araştırmalar duygularını kolay anlayabildiğimiz insanlara ilgi duyduğumuzu ve bu nokta fiziksel güzelliği çok da önemli olmadığını ortaya koyuyor.

İnsanoğlu yapısı gereği bilinçsiz olarak kendi düşüncelerini ve etik değerlerini temsil eden bir arkadaş arar. Böyle birini bulduğumuz anda da bilinçsizce ona doğru çekiliriz.

cekici

Lübeck Üniversitesi Sosyal ve Duygusal Sinirbilim profesörü Silke Anders bir grup gönüllüye korku ya da hüzün duyguları barındıran kadınların olduğu videolar izlettirdi.

Video sonrası deneklerden videoda gördükleri kadınları derecelendirilmesi istendi. Ortaya çıkan sonuç deneklerin kendilerine daha yakın hissettikleri ve hislerini daha net anlayabildiği kadınları fiziksel güzelliğe dikkat etmeksizin daha çekici bulduğuydu.

Deney esnasında beyin aktivitelerini ölçen araştırmacıların elde ettiği sonuçlar da yukarıdaki durumu destekler nitelikteydi. Cazibe ile ilgilenen beyin kısmının en aktif olduğu anın deneklerin videodaki kadınların duygularından emin oldukları an olduğu görüldü.

cekici

Kısacası birinin duygularını kolayca çözdüğümüz vakit o insana istemsizce daha fazla güveniriz. Bu insanlarla ortak dil kurabileceğine inan bilinçaltı da karşımızdaki kişiyi daha çekici hissetmemizi sağlar.

cekici1

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-psychology/this-secret-will-make-you-more-attractive-according-to-time-264660/