Teoman’ın Kaleminden: Zamanda Yolculuk / sex and drugs and rock and roll

Teoman’ın kelimelere nasıl hükmedebildiği şarkı sözlerinden anlayabiliyoruz aslında. Ot Dergi’de yayınlanmış olan bu yazısı ise bize onun da bizler gibi hayalleri olduğunu ve bu hayallerin zaman boyu kendisini terketmediğini hissediyoruz.

Zamanda Yolculuk / sex and drugs and rock and roll
image

15 yaşındayım.
bakırköy piccatura’da makyajlı erkekler görüyorum plakların üzerinde. upuzun saçları var.
ismail bana deep purple plağı veriyor. o solist gibi çığlık atmak istiyorum.
lise bitince saçlarımı uzatacağım. yırtık pırtık giyineceğim. özgürlük felsefem olacak. bana kimse posta koyamayacak. kulağımı deldireceğim.
paul stanley’e benzemek istiyorum.
ismail’le grup kuruyoruz. o illa fransızca olsun diyor grubun ismi galatasaray’da okuduğu için. bana farketmez, bir gruba gireyim de.
ismail’le kağıda bir rock grubu çiziyoruz tükenmezle . gitarist benim, o klavye çalıyor.resmimin üstüne ismimi yazıyoruz. saçlarımı uzun yapıyoruz.
gitar almalı ve çalmayı öğrenmeliyim.
ismail’le geneleve gideceğiz. hep onu konuşuyoruz.
bir kaç yıl içinde türkiye’den gitmeliyim. lisan öğrenirim, ismimi “teo” yaparım, küstah, hazırcevap ve popüler biri olurum, çok güzel sevgililerim olur. esprili biri olur, sevgililerimi güldürürüm. iyi giyinen arkadaşlarım olur, onlarla diskoya giderim. büyüyünce utangaçlığım kalmaz. motosiklet alırım, parfüm sürerim, arasıra annemi görmeye gelirim.