Takipçi Sayısını Arttırmak İsteyen YouTuber, Canlı Yayında Erkek Arkadaşını Öldürdü

ABD’de 19 yaşındaki Monaliza Perez, YouTube’da takipçi sayısını artırmak için canlı yayında erkek arkadaşını vurarak öldürdü. O anları 3 yaşındaki çocuklarıyla birlikte 30 kişi daha izledi.

ABD’nin Minnesota eyaletinde 19 yaşındaki Monaliza Perez adlı kadın, YouTube’da yayınlamak üzere çektikleri canlı videoda, mermiyi durduracağını sanarak göğsünde kalın bir kitap tutan erkek arkadaşını öldürmekten tutuklandı.

3 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE 30 KİŞİ DAHA İZLEDİ

Perez’in erkek arkadaşı Pedro Ruiz’in göğsüne 30 sanimetre uzaktan ateş ettiği bu anı, çiftin üç yaşındaki çocuğuyla birlikte 30 kişi daha izledi. Mermiyi durduracağını sanarak göğsünde kalın bir kitap tutan erkek arkadaşını ölümüne neden oldu.

“TAKİPÇİ SAYISINI ARTIRMAK İÇİN YAPTI”

Ruiz’in halası, bunu sosyal medyadaki takipçi sayılarını arttırmak için yaptıklarını söyledi. Claudia Ruiz, yeğeninin “Daha çok izleyicimiz olsun, ünlü olmak istiyoruz” diyerek böyle bir video çekmek istediğini belirtti ve “Bana bu fikrini söylediğinde ‘Yapma. Yapma. Niye bir silah kullanıyorsun? Niye’ diye sordum” dediğini anlattı.

ÇİFT İKİNCİ ÇOCUKLARINI BEKLİYORDU

İkinci çocuğuna hamile olan Monaliza Perez’e ikinci derece ölüme sebebiyet verme suçu yöneltildiği belirtildi. Polis, olayın kaydedildiği iki kameraya el koydu. Komşuların da izlemek için toplandığı olayda, silahın 30 santimetre uzaktan ateşlendiği kaydedildi.

“ŞİMDİYE KADARKİ EN TEHLİKELİ VİDEOYU ÇEKECEĞİZ” DEMİŞTİ

19 yaşındaki Monaliza Perez’in bunun erkek arkadaşının fikri olduğunu anlattığı vurgulandı. Perez aynı gün paylaştığı Twitter mesajında “Ben ve Pedro şimdiye kadarki en tehlikeli videolardan birini çekeceğiz. Onun fikri Benim değil” demişti.

YOUTUBE KANALLARINI GEÇEN AY AÇMIŞLARDI

Çift geçen mart ayında, “Aynı zamanda ebeveyn olan genç bir çiftin gerçek yaşamını göstermek amacıyla” bir YouTube kanalı başlatmıştı.

BBC Türkiye