Tabutçunun Başına TAŞ YAĞDI ama Bu Sayede Zengin Oldu

Endonezya’da 3 çocuk babası bir tabutçu, evinin çatısına göktaşı düşmesinin ardından bir gecede milyoner oldu. Göktaşını 1.85 milyon dolara satan şanslı adam, paranın bir kısmıyla bir kilise inşa edeceğini söyledi.

Endonezya’nın Kuzey Sumatra bölgesindeki Kolang kasabasında yaşayan ve tabutculuk yapan Josua Hutagalung’ın hayatı evinin çatısına bir göktaşı düşünce aniden değişti.

33 yaşındaki Hutagalung, evinin yanında bir tabut üzerine çalışırken oturma odasının yanındaki verandaya bir göktaşı düştü.

Tavanda delik bırakıp toprağa saplandı
Ağırlığı 2.1 kg ve tek parça halinde düşen taş, tenekeden yapılmış tavanında büyük bir delik bırakırken 15 santimetre derinlemesine evin yanındaki toprağa girdi.

4.5 milyar yıllık olduğu tahmin edilen ve son derece nadir olarak bulunan bir çeşit olan CM1/2 karbonlu kondrit olduğu tahmin edilen taşın fiyatı yaklaşık olarak 1.85 milyon dolar, yani gram başına 857 dolar değerinde olduğu ifade ediliyor.

Göktaşlarına çeşitlerine göre gram başına 0.5 ile 5 dolar arasında paha biçiliyor. Dünya dışı nadir maddeler içerenlerin gramı 1000 dolara kadar satılabiliyor.

​Toprağa saplanan taşı çıkaran Josua, çıkardığında taşın hala sıcak ve kısmen kırılmış durumda olduğunu anlattı.

Daha sonra taşı eve getirdiğini söyleyen Josua, “Ses o kadar yüksekti ki evin bazı kısımları sallanıyordu. Baktıktan sonra evin teneke tavanının kırıldığını fark ettim” diye konuştu.

“Gerçekten bu kayanın birçok insanın meteortaşı diye adlandırdığı ve gökyüzünden gelen bir taş olduğundan şüpheleniyordum. Çünkü birinin bunu kasıtlı olarak atması ya da yukarıda düşürmesi imkansızdı” diyen Josua, “Birçok insan meraktan ve taşı görmek için ziyaretime geldi” ifadelerini kullandı.

30 yıllık kazancını bir seferde almış oldu
The Sun sitesinin haberine göre, 30 yıllık kazanacağı parayı tek sefer alan 3 çocuk babası Josua, paranın bir kısmını bir kilise inşa etmek için harcayacağını söyledi.

Hep bir kız çocuğu da istediğini söyleyen şanslı tabutçu, bunun bir kızının da olacağına yönelik bir işaret olduğunu umduğunu belirti.

Haber: Sputnik