Sultangazi’deki 4 Metrekarelik YEŞİL ALAN

İstanbul Sultangazi’de bulunan 4 metrekarelik yeşil alan sosyal medyada tartışma konusu oldu. Konu ile ilgili açıklama yapan yetkililer, “Fotoğraf photoshop değil doğru.Bölgede yapımı devam eden 3 park vardı. Oraya konulmak için getirilmiş ve birkaç gün söz konusu alanda kalmış bir tabela.” dedi.

Sultangazi ilçesinde çekilen bir fotoğraf sosyal medyayı deyim yerindeyse salladı.Üzerinde bir ağacın ve “Yeşil alan düzenlemesi Sultangazi Belediyesi tarafından yapılmıştır” yazılı tabelanın bulunduğu alanın sırrı ise daha sonra ortaya çıktı.

‘YEŞİL ALAN YAZISI’ ESPRİ KONUSU OLDU

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde çekilen bir kare sosyal medyanın gündemine oturdu.Yaklaşık 4 metrekarelik ve üzerinde bir ağacın bulunduğu alana konulan “Yeşil alan yazısı” espri konusu oldu.

Üzerinde “Yeşil alan düzenlemesi Sultangazi Belediyezi tarafından yapılmıştır. Cahit Altunay Sultangazi Belediye Başkanı” yazılı tabelanın ‘sırrını’ ise Sultangazi Belediyesi yetkilileri Sözcü‘ye açıkladı.

FOTOĞRAF DOĞRUYMUŞ

Alanın İsmet Paşa Mahallesi’ndeki bir bölgede olduğunu belirten yetkililer, “Fotoğraf photoshop değil doğru. Ancak işin aslı farklı. Bölgede yapımı devam eden 3 park vardı. Oraya konulmak için getirilmiş ve birkaç gün söz konusu alanda kalmış bir tabela. Daha sonra asıl yerine monte edildi” dedi.

Söz konusu tabelanın ise daha sonra asıl konulması gereken yere kaldırıldığı belirtildi.