Spotify, Feyyaz Yiğit’in Oynadığı Reklamla Günde 600 Binden Fazla Şarkı Paylaşıldığını Duyurdu

Spotify’da paylaşmak güzeldir, bir bakarsın birlikteyiz!

Türkiye’de Spotify üzerinden her gün 600 binden fazla şarkı paylaşıldığını biliyor muydunuz? İşte Spotify’ın bu gerçekten yola çıkarak “paylaşmanın gücünü” vurgulamak üzere Türkiye’ye özel tasarladığı iki reklam filmiyle yeni kampanyası yayında. Çünkü Spotify, müziğin birleştirici gücüne inandığı gibi paylaşmanın da insanları birbirine yakınlaştırdığına inanıyor. Kampanya, “Bir şarkı paylaşırsın Spotify’da, bir bakarsın birlikteyiz” temasıyla TV ve tüm dijital kanallarda yayınlanacak iki reklam filminden oluşuyor.

Son zamanların unutulmaz repliklerle herkesi güldüren ismi Feyyaz Yiğit’in konuk olduğu reklam filminde bir anda paylaşım çılgınlığının yarattığı bir kalabalığın oluştuğunu görüyoruz. Bir bakıyoruz Feyyaz Yiğit de aramızda! Kampanyanın bir diğer reklam filminde de yine paylaştıkça artan insan kalabalığı gözümüze çarpıyor, bu sefer de kalabalığın içinde Sefo ile Reynmen herkesi şaşırtıyor.

Spotify Güney & Doğu Avrupa Tüketici Pazarlaması Direktörü Ester Gazzano şirketin Türkiye özelinde hayata geçen kampanyası hakkında şunları söyledi: “Dünyanın lider audio platformu olarak, müziğin en önemli güçlerinden birinin anları ve duyguları paylaşmak olduğuna inanıyoruz. Türkiye’de her gün Spotify üzerinden 600 bin şarkı paylaşılıyor. Bu olağanüstü bir veri. Türkiye en çok şarkı paylaşan ilk 3 ülkeden biri. Tam da bu nedenle Türkiye’deki yeni kampanyamızda ‘paylaşma’ ve paylaştıkça ‘bir araya gelme’ konularına kendi dilimizde vurgu yapmak istedik. Türkiye’de ilk defa bir TV kampanyamızda hem ilgiyle dinlenen sanatçılara hem de çok sevilen bir oyuncuya üstelik markamızla bu kadar güzel eşleşen isimlere yer vermenin de büyük bir heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’de müziksiz yapamayan ve her gün şarkılarını, duygularını paylaşan yüz binlerce kullanıcımıza da teşekkür ediyorum”

KÜNYE
Reklamveren: Spotify
Reklamveren Yetkilileri: Ester Gazzano, Mehmet Yıldırım
Reklam Ajansı: Muhabbet
ECD: Emrah Karpuzcu, Kenan Ünsal
Kreatif Ekip: Oğuzhan Polat, Mustafa Alcan
Müşteri İlişkileri Ekibi: Rayka Eskinazi, Ceren Gündoğdu
Ajans Prodüktörü: Algın Aydın
Stratejist: Serra Demir
Prodüksiyon Şirketi: Hacıyatmaz Film
Yönetmen: Yücel Yolcu
Prodüksiyon Yapımcıları: Elif Özdemir, Tayfur Sonkaya
DOP: Murat Akay
Spotify Hakkında
Spotify, 2008’de kurulduğu günden bu yana, müzik dinleme alışkanlıklarını sonsuza dek değiştirdi.
Misyonumuz; milyonlarca yaratıcı sanatçıya sanatlarını var etme fırsatı verirken milyarlarca müzikseverin bu sanatçılardan ilham ve keyif almasını sağlayarak insanoğlunun yaratıcı potansiyelini açığa çıkarmak. Yaptığımız her şey, sahip olduğumuz müzik aşkına dayanıyor.
82 milyonun üzerinde şarkıyı ve 3,6 milyon podcasti ücretsiz olarak keşfedebilir, yönetebilir ve paylaşabilirsiniz. Ya da Spotify Premium ile offline mod, gelişmiş ses kalitesi, Spotify Connect ve reklamsız müzik deneyimi gibi özelliklere erişim sağlayabilirsiniz. Spotify bugün, 184 ülkeden 180 milyonu Premium üye olmak üzere 406 milyonun üzerindeki kullanıcı sayısı ile dünyanın en popüler dijital müzik hizmet platformudur.