Solak Kurt Cobain’in İntihar Mektubundaki Ayrıntı

Kurt Cobain yaşasaydı da en az bu kadar efsane olurdu. Peki nasıl bir yaşam sürdü ki sonu intihara (?) giden bir hayatı oldu.

– 8 yaşındayken annesi ve babası ayrıldı.
– 12 yaşında annesi tarafından evden kovuldu.
– Okuduğu lisede hademelik de yaptı. Smells Like Teen Spirits klibinde de bu zamanlara göndermeler vardır.

1992’de Nirvana, MTV Video Müzik Ödülleri’nde en iyi yeni grup ve en iyi alternatif klip ödülüne aday gösterildi. İkinci albümleri “Nevermind” ile ABD’de 5 milyondan fazla satış gerçekleştirdi.

Bazı sorunları vardı: “Yıllarca uyuşturucu bağımlısı olmakla suçlandım. Oysa yıllardır berbat mide ağrılarını çekiyorum ve bu ağrılar turneleri çok zor bir duruma sokuyor. İnsanlar beni bir köşede tek başıma hasta ve ümitsiz bir halde oturmuş görüyorlardı. Bu durum, mide ağrılarımla cebelleşiyor olmamdandı; yediklerimi kusmamaya çalışıyordum. İnsanlarsa bana baktığında keş olduğumu düşünüyorlardı. Üç hafta boyunca eroin kullandım. Sonra bir temizlenme programından geçtim, kendime yeniden çeki düzen vermek için. Bu gerçekten uzun bir zaman aldı, yaklaşık bir ay.”

Hole grubundan Courtney Love ile çıkmaya başladı sonrasında da evliliğe gitti yolları. 24 Şubat 1992’de evlendiler. Çocukları da oldu.

18 Mart 1994’te Courtney Love ile Cobain kavga edince eve polisler geldi. Love eşinin bir tüfekle intihar etmek istediğini söylese de Kurt Cobain böyle bir şey olmadığını söyledi.

8 Nisan’da ise 6 günlük bir kayıp sürecinin ardından Kurt intihar etmiş olarak bulundu.

Resmi kayıtlara göre Cobain intihar etmiş olsa da Love’ın Cobain’i öldürmek için birini tuttuğuna ve büyük annesiyle iş birliği yaptığına inanılıyor. Solak olan Kurt’un intihar notunun sağ elle yazılması ise de başka bir merak konusu.

Hayranları Kurt Cobain’in ölümüne hala şüphe ile bakıyor. Bir diğer sebep ise Cobain’ın kanında yaklaşık 1,52 mg eroin bulunması. Bu kadar eroin kullanan birinin kendini tüfekle vurması imkansız…