Sokaktan Sahiplenilen Şanslı Köpeğin Kıskandıracak Dünya Turu

Kaori Tomaru, öğretmen programı ile gittiği Meksika şehrinde bir gün arkadaşlarının teklifi üzerine parka gitmiş, iyi ki de gitmiş çünkü parkta evsiz, yalnız ve ilgiye aç bu köpek ile orada tanışmış.

980x

Tomaru, köpeğin parkta bir oraya bir buraya gidişini, insanlardan yemek isteyişini çok sevimli ve arkadaşça bulmuş. Köpek aşırı derecede zayıf ve pismiş yani hayvanın görünüşüne değil o tertemiz kalbine vurulmuş 🙂

Grup ayrılırken bu minik köpek de onların peşine takılmış, zaten kalplerini çaldığı için onu orada bırakamamışlar ve ertesi gün veteriner kontrolünden de geçirdikten sonra adını Ralph koymuşlar. Aslında ev bulma arayışlarına giriştilerse de onu vermeye gönülleri razı olmamış.

980x

Tabi köpek bakmak kolay değil, öğretmen için de pek kolay olmamış. Meksika’dan ayrılma vakti geldiğinde, Tomaru ona eve götürememe sorunu ile karşılaştı çünkü San Luis Potosi Havalimanında bir köpeğin rahat uçuş yapabilmesini sağlayacak kadar büyük uçaklar yoktu.

Bu iyi yürekli kadın köpeği geride bırakmak yerine, babası ile birlikte New York’tan Meksika’ya kadar araba kullanarak Ralp’ı aldı ve tekrardan New York’a döndü. O yolculukta Tomaru, Ralph’ın da kendisi gibi gezmeyi çok sevdiğini anlamış.

980x

Her şey ile gezmeyi çok seviyormuş, araba, tren veya bot farketmiyor yani. Tabi manzarayı seyretmek ve insanlarla sosyalleşmek onun en sevdiği şeyler arasında geliyormuş. Tomaru eğer sadece gezmek için bir köpek doğmuş olsaydı bu kesinlike Ralp olurdu diyor. O kadar iddialı yani ki fotoğraflar da kıskandıracak cinsten 🙂

980x
Eve geldiklerinde, Tomaru Ralph ile birlikte dünyayı gezmeye başladı. Gezdikçe çoğu yerde köpek ile birlikte gezmenin gerçekten kolay olduğunu fark etti. Yani onu artık geride bırakmak zorunda değildi. Ralph artık Meksika parklarında yemek dilenmeyi bırakmış, onu çok seven yeni annesi ile dünyayı gezmeye başlamıştı.

980x

Ralp hemen hemen her yeri gezdi.:) Aşağıda Atina mimarisinde poz veriyor mesela.

980x

Bir de İsviçre’nin şu güzel dağlarında…

980x

Roma’daki kolezyumda… Pozları da çok öpülesi <3

980x

İskoçya’da Callanish taşlarında…

980x

ve daha birçok yere gitti şanslı Ralph…

980x
Ralph ve sevgili annesi gezmeyi çok seviyorlar, aslında bu çok güzel bir son olabilirdi ama bu sonunda malesef bir engeli var çünkü Ralph şuanda hasta 🙁

Geçen Kasım ayında Ralph sürekli öksürmeye başladı ve veteriner nedenini anlayamadı. Tomaru’nun dediğine göre kendisi çok sağlıklıydı ve hiçbir sağlık problemi yoktu. Doğru bir teşhis konulmasının çok zor olduğunu söyledi. Ama yapılan x-ray ve EKGs ile Ralph’ın hatalı mitral kapağa sahip olduğu ortaya çıktı.

Ralph’ın durumu oldukça nadir karşılanan bir durum ve sadece uzman cerrahi ile tedavi edilebilir. İlaçların zararlı yan etkileri var ve tedavi sürecini etkilemeyip sadece köpeğin ömrünü uzatabilirler. Ameliyat Ralph’ın hayatını kurtarabilecek tek çare ama malesef maliyeti $25,000’in üzerinde… 🙁

Ama bu Ralph ve annesi için caydırıcı değil elbet.

980x

Daire almak için biriktirdiği parayı kullanarak onun ameliyatını karşılamayı düşündüyse de bu yeterli olmamış. Tomaru ameliyat parasını toplamasında yardımcı olması için GoFundMe kampanyasını başlatmış ve şu zamana kadar $6,000 toplanabilmiş.

Ralph ve Tomaru sanki birbirleri için yaratılmışlar ve Tomaru onsuz bir hayat düşünemiyor. Dediğine göre tanışabileceğiniz en tatlı, en iyi ve en cana yakın köpek ve kimse ona baktığında gülümsemeden edemiyor.

980x

Tomaru onu hayatında olabildiğince tutabilmek için elindeki her şeyi vermeye hazır.

“Herkes size deli olduğunuzu söylese de günün sonunda sevgiye gerçekten bir fiyat koyamıyorsunuz. Her zaman daha fazla para kazanabilirim ama başka bir Ralph kesinlikle yaratamam.” diyor Tomaru. Eğer kediniz ve köpeğiniz varsa ve onu/onları gerçekten seviyorsanız bunu gerçekten anlayabilirsiniz…

Eğer hikaye içinize dokunduysa ve Ralph ile Tomaru’nun bu zor durumunda onlara biraz da olsun yardım etmek isterseniz buradan GoFundMe kampanyasına ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabından Ralph’ın maceralarını da takip edebilirsiniz 🙂

Eğer sorumlulukların farkında iseniz ve bir canın hayatını kurtarmak isterseniz PETYUVA instagram hesabından yuva bekleyen canlardan birini kurtarabilirsiniz 🙂