Sizin Ağlamadığını Sandığınız İnsanların İyi Bildiği 10 Durum

Ağlayamayanların bildiği ”o” durumlar..
ağlamak
Bugüne kadar yazdıklarımla belki hep sizi güldürdüm,tebessüm ettirdim, sinirlendirdim ama hiç ağlatmadım.
Ağlayamadığımdandır bunu denemeyişim.. İşte size ağlayamayan insanların yaşadığı o çaresizlikten bahsedeceğim.. Oysa ne çok imrendik, gözleri hemencecik doluveren insanlara! Onlar oysa en mutluydular! Çok mutluydular..

1-Acı anlamında çok fazla pişmiş isen yani en dibini görmüş en dibinin de dibine çakılmış isen, göz yaşlarında yüzüp boğulma tehlikesi atlatmış isen ağlayamıyorsun…  Artık o gözlerden bir damla yaş düşmüyor..

gözlerime hüzün sürme ağlarım

2-Açtıkları yaraları kendin sarmış isen, kanayan yaralarına bakıp tabiri caizse ” yaralı hayvan ” gibi inleye inleye uyumuş isen evet artık ağlayamıyorsun..

3- En zor gecelerde annem/babam/gölgem duyar da üzülür diye yastığı yüzüne basarak haykırdıysan, haykırdıkça için daha bir acıdıysa ve sen o acıyı rahatlama sandıysan evet bir süre sonra ağlayamıyorsun..

4-Saatlerce hiç kıpırdamadan yatağın içinde öylece tavanda film izler gibi geçmişi düşünüp durmadan ağladıysan; bir an kendine gelip yastığının ıslandığını fark ettiysen ve o ıslaklığa rağmen öylece yastığa sarılıp uyudu isen bir süre sonra evet sende ağlayamıyorsun.

5- Çok acı çekmiş isen yani öyle böyle değil etin kopar gibi, boğulur gibi. Sevdiğini başkasıyla görmüş (gibi) ! Yarım kalmış gibi, yaşanması mümkünken yaşanmamış gibi yani taze taze, kan kokusunda bir acı çektiysen tebrikler kardeşim.. Artık sen de ağlayamıyorsun..
mutluluktan ağlamak

6- Geceler boyu aklına gelenlerin vurduğu her şamarı yüzünde değil kalbinde hissetmişsen… “O aç mıdır? Tok mudur? Unutmuş mudur?” düşünceleri ile hüzünlenmişsen; yastığı önce kalbine, sonra düşüncelerine kapatmış isen, her haykırışında daha çok kanamış isen evet sen de ağlayamıyorsun.

7- Sevmişsen, sana acılar dolu bir hayat sunmuşsa ve sonunda ayrılık seni bulmuşsa … Unutamamışsan, unutmaya kıyamamışsan sen unutmaya kıyamazken o başkasına sarıla sarıla senin
önünden geçmişse tebrikler acının en büyüğünü yaşamış aklını oynatmamışsan evet kardeşim evet, ağlayamıyorsun

AŞK TESADÜFLERİ SEVER

8- Gözyaşlarını son damlasına kadar kullandıysan, yüreğinin yangınını söndürmeye yetmediyse o gözyaşları evet artık ağlayamıyorsun..

9- Ağlayamayanlar ve ağlamaya doyanlar bilirler ” artık gözden yaş dökülmez, içine içine akar ne varsa..” Gözlerin durur çünkü yorgundur.. Artık kalbin ağlar. Ulan kalp ağlar mı be! diyorsan sen henüz acının en kahpesi ile tanışmamışsın kardeşim.

10- Birini kaybetmenin ne demek olduğunu kendi enkazımdan sağ çıkmış biri olarak size öğretemem. Anlatamam. Gözyaşlarından bahsederken gözlerim dolar, ama ağlayamam..

loveyouforever

Yalnız şunu söyleyebilirim; geçiyor. İzi kalsa da geçiyor kardeşim!
Sen sadece ağlayabilmek için yalvarıp haykırıyorsun..
Gözlerden dökemediğin her yaş kalbinden dökülüyor ve bu daha acılı bir hal alıyor.
Selam olsun! Gözünden damla damla yaş döken o güzel insanlara..
Selam olsun! Artık gözünde dökülecek yaş kalmamış o en güzel insanlara…