Şimdiden Efsaneleşen Dizi: Westworld

Son dönemlerin en ses getiren dizisi hiç kuşkusuz ki Westworld. Konusu, oyuncu kadrosu ve en önemlisi de hikayesi ile dikkat çeken diziyi spoiler vermeden sizlere tanıtmaya karar verdik:

westworld

HBO‘nun yeni bilim-kurgu dizisi şu ana kadar büyük ilgi gördü ve dünya çapında 11,7 milyon izleyiciye ulaşarak sosyal medyayı adeta salladı.

westworld1

Dizinin yönetmenliğini bir dönemlerin fenomen dizisi Lost‘un da yönetmenliğini yapmış olan J.J.Abrams üstleniyor.

westworld2

Dizinin yapımcılığını ise uyarlama kısmında da rol Lisa Joy ve Jonathan Nolan ile birlikte Jurrasic Park’ın da yaratıcısı olan Michael Crichton üstleniyor.

westworld3

Westworld dizisi gelecekle geçmişin harman olduğu Western ve bilim-kurgu öğeleri bir arada içeren bir tema parkta geçiyor.

westworld4

Aynı adlı 1973 yapımı Westworld filminden uyarlanan daha önce “Futureworld” ve “Beyond Westworld” adıyla iki defa dizileştirilmiş ancak beklenen ilgiyi görmemişti. 100 milyon dolarlık ilk sezon bütçesi, J.J. Abrams yönetmenliği ve Sir Anthony Hopkins‘i de içeren 2016 yapımı Westworld dizisinin akıbeti ise önceki versiyonlara hiç benzemedi.

westworld5

Dizinin oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins‘in dışında Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright ve Tessa Thompson gibi çok önemli oyuncular bulunuyor.

westworld6

Dizi daha önce de söylediğimiz gibi Western-bilim kurgu ögeleri bir arada içeren bir tema parkta geçiyor. Karanlık dönemde geçen ve zengin kesime hitap edecek şekilde dizayn edilen eğlence parkında katılımcılar yapay zekaların hüküm sürdüğü vahşi batı maceralarına dahil oluyor. Ancak bir gün sistemde sorun çıkıyor ve olaylar başlıyor.

westworld7

Elde ettiği büyük başarı sonrası HBO‘dan ikinci sezonu için de onay alan Westworld’ün ikinci sezonu 2018 yılında başlayacak.

westworld8

Dizinin ilk sezon finali ise 4 Aralık 2016’ta yapılacak.

westworld9

IMDB puanı 9,1 olan Westworld‘ün tanıtım fragmanı;