Sevdiğimiz Filmlerin İçine Sızmış 11 Gizli Mesaj

Sinema büyüleyici bir illüzyon sanatıdır. Yönetmenler diğer filmlerden ve kitaplardan taşıdığı olguları gizlice kendi filmlerine yerleştirmeyi pek bir sever. “Tamam olabilir bunda ne var?” diyebilirsiniz. Ama ya size sevilen popüler filmlerde bile bu tip gizlenmiş mesajlar olduğunu söylesek. Merak ettiniz değil mi? Hadi o zaman birlikte bakalım.

İşte Popüler Filmlere Gizlenmiş 11 Büyüleyici Mesaj;

1# A Clockwork Orange

Stanley Kubrick, “2001” numarasını kendi filmi “2001: A Space Odyssey” ‘ye bir referans olarak rekor dükkanın alt rafına yerleştirdi.

2# Aladdin

Sahneye dikkatli bakarsanız, Yasemin’in kaplanını, Jafar’ın büyüsünden kurtulduğu anda bir çift Mickey kulağının ortaya çıktığını göreceksiniz.

3# Breaking Bad

Serinin başında Walter ve Jesse çöldeki ilk meth operasyonunu yaptığında Walter pantolonunu çölde çıkarıp, orada bırakmıştı. Serinin sonlarına doğru Walter tekrar çöle döndüğünde pantolonu hala oradaydı.Dikkatli bakarsanız pantolon ekranın sol alt köşesinde görülebilirler.

4# Fast Five

Han’ın tam adı olan Han Seul-Oh “Star Wars” serisinin önemli karakteri Han Solo şeklinde okunuyor.

5# Fight Club

Bunu bilmeyen yoktur ama yine de söyleyelim. Fight Club filminin bir çok sahnesinde Starbucks bardağı görülür.

6# Futurama

Futurama TV dizisinde bir başka popüler animasyon dizisinin karakteri olan South Park’tan Eric Cartman’ın başını görebileceğiniz bir sahne var.

7# Raiders of the Lost Ark

Mısır hiyerogliflerine bakarsanız Star Wars serisinin ünlü kahramanları R2-D2 ve C-3PO’yu görebilirsiniz.

8# Star Trek

R2-D2’ya Star Trek filminde de rastlamak mümkün.

9# The Matrix Reloaded

Matrix filminde kullanılan plakalar fotoğraftaki “DA203” de dahil olmak üzere İncil ayetlerine atıfta bulunmuştur. Fotoğraftaki ise Daniel 2:03’e karşılık gelir ve ayet “Bana sıkıntı veren bir rüyam var ve ben de Bunun ne anlama geldiğini biliyorum.” şeklindedir.

10# The Simpsons

Simpsons dünyasında, tüm karakterlerin her elinde sadece 4 parmak vardır. Fakat seride kullanılan Tanrı ve İsa karakterleri bunun dışındadır.

11# Tron

Wallt Disney Stüdyoları tarafından çekilen Tron filminde zemindeki Mickey Mouse görmemek neredeyse imkansızdır.