Seksi Olmak İçin İpe Sapa Gelmez Hareketlere Girişen Dünyanın En Acayip 10 Ülkesi

Güzellik algısı çağdan çağa, toplumdan topluma hatta kişiden kişiye bile değişebilir. Kimisi sarışınları güzel bulurken, kimisi ise uzun boyluları güzel olarak kabul eder. Ancak alışılmışın dışına çıkan, seksi olmak uğruna oldukça farklı metotlar kullanan insanlar, ülkeler de var bu hayatta.

İşte Seksi Olmak İçin İpe Sapa Gelmez Hareketlere Girişen Dünyanın En Acayip 10 Ülkesi;

1# Japonya – Çarpık Diş

Alışılagelmiş güzellik algısının aksine Japonlar düzgün dişler yerine çarpık dişleri seksi olarak algılıyor. “Yaeba” adı verilen, kaliteli ve keskin görünüşlü dişlerin ön plana çıktığı bu trend için birçok Japon genç cerrahi operasyon dahi geçiriyor.

2# Batı Afrika, Yeni Gine – Deri İşleme

Yine Gine sakinleri bedenlerini farklı desenler ve sayısız sanatsal izlerle süsleyerek dikkat çekmeye çalışıyor. Bu “dövme”lerin büyük bir güzellik ölçüsü sayıldığı Afrika coğrafyasının dışında başka hiçbir yerde moda olmamasını temenni ediyoruz.

3# Güney Kore – Kalp Şeklinde Yüz


Plastik cerrahinin ve bu tip işlemlerin son derece yaygın olduğu Güney Kore’den ilginç bir güzellik trendindeyiz bu kez.

Güney Kore’de kalp şeklinde bir yüze sahip olmak en önemli güzellik ölçülerinden biri olarak kabul ediliyor. Okurken bile içinizi gıcıklayacak cerrahi operasyonlar sonrası uzunca bir süre katı yiyecek dahi yiyemeyen Koreli kadınlar sonunda istediklerini kalp şeklinde yüze kavuşuyor.

4# Moritanya – Aşırı Kilo

Moritanyalı kadınların göbekleri kat kat olmadığı sürece bir erkeğin ilgisini çekemiyorlar.

İstenilen ölçüleri yakalaması için özel kamplarda toplanan kızlar günde 16000 kalori tüketmeye zorlanıyor. Bu süreci atlatamayıp mide hastalığına yakalananlar ise evde kalmaya mahkum oluyor.

5# İran – Yüz Bölgesindeki Cerrahi Sargılar

İran burun ameliyatlarının başkentidir. Operasyonun yüksek fiyatına rağmen İranlı erkekler ve kadınlar, sadece güzellik için değil aynı zamanda toplumdaki belli bir statünün göstergesi olan düz bir burun için İranlılar her şeyi vermeye hazırdır.

6# Çin, Tayland – Soluk Cilt

Asya’nın birçok yerinde soluk cilt, güzellikteki altın standart olarak kabul edilir. Bu bölgede satılan yüz kremlerinin -traş sonrası kullanılan balsamlar dahil- hemen hemen hepsinin içinde renk ağartıcı maddeler bulunur.

Soluk ciltlerinden ödün vermek istemeyen Çinliler bu neden plajlarda maske takmaktadır. Solaryum sektörü bu bölge için tam bir ölü yatırımdır.

7# Fula Halkları – Geniş Alın


Afrika’nın Fula Kabilesi’ne mensup kadınların sahip olması gereken en önemli güzellik unsuru geniş bir alındır. Bu hissi yaratmak isteyen kadınlar ya saçının ön kısmını kazır ya da bu kısmı sıkıca geriye doğru toplar.

Ortaçağ Avrupa’sında da bir dönem görülen bu akımın geri dönmemesi en büyük en temennimiz.

8# Burma – Uzun Boyun

Burma’nn doğusunda yer alan “zürafa kadınları ülkesi” da denilen Kayan halkı kadınları boyunlarına pirinç halkalar geçirerek boyunlarını mümkün olduğunca uzatmaya çabalıyor. Ne kadar uzun boyunlu olunursa o kadar güzel olunacağına inanan halk bu geleneği kadınları kaplanlardan koruduğuna inanılan bir eski efsaneye dayandırıyor.

9# Mursi Halkı – Gerdirilmiş Dudaklar

Etiyopya’nın Mursi bölgesinde yaşayan kızlar özel deriler kullanarak dudaklarını mümkün olduğunca gerdirmeye çalışıyor. Dudağa takılan diskin boyutu arttıkça sosyal statüsü ve alacakları çeyizin büyüklüğü artan kızlar bu nedenle büyük acılar çekiyor.

Tarihçiler bu olağandışı geleneğin iki farklı teoriye dayandırıyor. İlki Mursi halklarının içlerine giren kötü ruhları engellemek için bu derileri kullandığı, diğer teorisi ise köleliğin önüne geçmek kendilerini bu şekle soktuğudur.

10# Tacikistan – Tek Kaş


Erkeklerin dahi kaşlarını aldığını bu dönemde Tacikistanlı kızlar güzel olmak uğruna tek kaş olmaya çabalamaktadır. Kaşları birleşmeyen kızlar tek kaş olmak adına makyaj dahi yapmaktadır.

Yerel halk, birleşen kaşların kişinin şanslı bir hayat yaşayacağının bir göstergesi olduğuna inanmaktadır.

Kaynak