“Şans Getirsin” Diye Uçağın Motoruna Bozuk Para Attı, Uçuş 5 Saat Gecikti

Çin’de 80 yaşındaki bir yolcunun bozuk para totemi uçuşu 5 saat geciktirdi. “Şans getirsin ve yolculuk kazasız geçsin” diye bineceği uçağın motoruna bozuk para atan yolcu yüzünden uçak boşaltıldı.

Çin’de 80 yaşındaki bir kadın, uçak yolculuğu öncesi şans getirmesi için uçağın motoruna bozuk para attı. Olayın fark edilmesi üzerine uçağın kalkışı 5 saat gecikti.

150 YOLCU TAHLİYE EDİLDİ, UÇUŞ GECİKTİ

Yolcunun, uçağa binmek üzere pist üzerinde yürürken, motoruna 9 adet bozuk para attığı ve bunlardan sadece birinin hedefine ulaştığı belirtildi. Ancak bu bile, uçaktaki 150 yolcunun tahliye edilmesine ve kalkış için güvenlik incelemesinin yapılmasına neden oldu.

“GÜVENLİ YOLCULUK DUASI”

Eşi, kızı ve damadıyla birlikte seyahat eden yolcu, polis tarafından gözaltına alındı ve ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Yolcu ifadesinde hareketinin gerekçesini “güvenli yolculuk duası” olarak açıkladı.

UÇUŞ, 5 SAATLİK RÖTARLA GERÇEKLEŞTİ

Havayolu şirketi China Southern Airlines, sosyal medya sitesi Weibo’dan yaptığı açıklamada, “Uçağın güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için motorda tam kapsamlı bir inceleme yapıldı” dedi. Yapılan incelemenin ardından güvenlik sorunu olmadığı tespit edildi ve uçak 5 saatlik bir rötarın ardından havalandı.

BBC Türkiye