Sanditon Dizisi 2. ve 3. Sezon İçin Onay Aldı

ABD’nin popüler televizyon kanalı PBS, oldukça sevilen drama dizisi Sanditon’un ikinci ve üçüncü sezon için onay aldığını duyurdu. Yapımın yayın hakkı ise BritBox UK’de olacak. Sandition, Vogue tarafından 2020 yılında ABD’de yayınlanan en iyi 15 yapımdan biri seçilmişti. Türkiye’deki izleyicilerse yapımın ilk sezonunu BBC First ekranlarında izlediler.

Atlantik’in her iki yakasında da geniş beğeni toplayan yapım, 2019 yılındaki iptal sonrası merak içinde kalan hayranlarının yüzünü güldürecek haberle geldi. Jane Austen’in bitmemiş romanından uyarlanan serinin yeni sezonlarında kahramanımız Charlotte Heywood’u (Rose Williams, Curfew) izlemeye devam edeceğiz. Charlotte’un yolculuğunda, entrika, heyecan ve romantizmle dolu ilgi çekici hikayeler bizleri bekliyor.

Konuyla ilgili BritBox UK MD Müdürü Will Harrison, “Bu harika yapımı, Sanditon’u ekranlara geri getirmekten oldukça mutluluk duyuyoruz. Biz yeni planlamalar için bir araya gelirken bu karakterleri hayatta tuttukları için ise hayranlara bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz.” dedi.

Uluslarası distribütörlüğünün BBC Studios tarafından gerçekleştirildiği dizinin yapım ve yönetim kadrosu ise oldukça güçlü. Sanditon’un ilk sezonunun dört bölümünü yazan Justin Young (Death in Paradise, Ripper Street) baş yazar ve baş yapımcı rolünü üstlenecek. Dizinin yapımcısı olarak Rebecca Hedderly (Casualty), yapımcı Ian Hogan (Black Mirror) ve baş yönetmen Charles Sturridge (Marcella) karşımıza çıkıyor.

2019’da ITV’de İngiltere’deki prömiyerinden bu yana Sanditon, dünya çapında toplam 176 ülkede yayınlandı.