Müjde Bilimsel Bahane Bulundu: SAKIN YATAĞINIZI TOPLAMAYIN!

“Bizim oğlan da yatağını hiç toplamaz! Canım kızım sen niye yatağını toplamıyorsun?” Hemen hemen hepimiz bu isyanlarla karşılaşıyoruz değil mi sayın okur? Yani kırk yılda bir yatağı dağınık bıraksak da bu sorun başımıza kakılıyor ne yazık ki! Ama durun yatak toplamamak için en sonunda bir bahanemiz var. Hem de bilimsel!

DAĞINIK YATAK

 

Bizi kurtaran ise MAYT adı verilen mikrobik organizmalar. Bu maytlar biz yatakta sıcak ve nemli bir ortam sunduğumuzdan dolayı koştura koştura bu onlar için oldukça elverişli ortama geliyorlar. Hem de az değil milyonlarcası aynı anda atak ediyor.

mayt

Yukarıda resmi var. Bakınca ben bunu beslerim, şapşik şey o dişler ne yahu deseniz de zararlı! Siz yataktan kalkar kalkmaz yatağı toplarsanız, bu maytlar orada huzur içinde yaşamaya devam ediyor. Kensington Üniversitesi‘nin 10 yılı aşkın süredir, toz akarı dediğimiz MAYTLAR üzerinde yaptığı araştırmaya gelecek olursak. Yatağınızı toplamaz ve dağınık bırakırsanız başka bir deyişle hava almasını sağlarsanız bu mikrobun sağlığınıza zarar vermesini engelliyorsunuz.

Hadi yine iyi yırttınız yatak toplamayın 😉