Romeo ve Juliet Hikayesinin Geçtiği Evde Kalacak Romantikler Aranıyor

14 Şubat’ta şanslı bir çift, William Shakespeare’in ‘Romeo ve Juliet’ hikâyesinin geçtiğine inanılan evde konaklama hakkını kazanacak.

İnternet üzerinden rezervasyon ve konaklama hizmeti sağlayan Airbnb, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde İtalya’nın Verona kentindeki Juliet’in Evi’nde (Casa di Giulietta) bir gecelik konaklama vaat eden bir yarışma başlattı.

Yarışmayı kazanan ‘modern Romeo ve Juliet’, Michelin yıldızlı şef Giancarlo Perbellini tarafından pişirilen bir yemek yiyecek. Çift, Franco Zeffirelli imzalı 1968 yapımı ‘Romeo ve Juliet’ filminde kullanılan yatakta geceyi geçirecek. Özel bir kâhyası olacak çift aynı zamanda Verona turuna da çıkacak. Yarışmaya katılmak isteyenlerin neden burada bir gece geçirmeyi hak ettiğini anlatan bir mektup kaleme alması gerekiyor. Yarışma 2 Şubat’ta sona erecek.

Verona Belediye Başkanı Federico Sboarina, “Juliet’in Evi, kentimizdeki en önemli müzelerden biri ve her yıl milyonlarca turisti çekiyor. Airbnb ile ortaklık sayesinde, Shakespeare’e ait çok bilinen bu mit, daha önce hiç sunmadığımız bir şekilde hayata döndürülüyor” dedi.