Rogue One Öncesi Ortaya Atılan Star Wars: Episode VIII ve Darth Vader Dedikoduları Ortalığı Karıştırdı

Star Wars: Rogue One’ın vizyona girmesine kısa süre kala ortaya atılan Episode VIII ve Darth Vader dedikoduları ortalığı karıştırdı. Star Wars Theory adlı YouTube kanalının yüklediği video Star Wars hayranlarının aklını allak bullak etti.

darth-vader

Kanal Star Wars: Episode VIII‘in senaryosunun bir bölümünün internet ortamına sızdığı iddia ettiği videoda Star Wars evreni ve gidişatı hakkında müthiş iddialar ortaya atıldı.

Luke Skywalker ve Snoke‘un karşılaşmasının anlatıldığı videoda Snoke‘un Luke Skywalker’a büyükbabası yani Darth Vader‘ın babası hakkında bilgi sahibi olduğunu söylediği bir bölüme yer verildi. Luke‘un Snoke‘a babasını hiç görüp görmediğini sorması üzerine ise Tabii ki. Ne de olsa, hangi baba kendi eserini görmez ki?” dediği iddia edildi.

snoke

Darth Vader‘ın babasının Supreme Leader Snoke olduğunun ifade edildiği bu bölümün Star Wars evreni için çok kritik olduğu ve Anakin‘in annesinin bir anda hamile kaldığını ifade ettiği kısmın ise bir gizleme olduğu belirtildi.

Videoda İmparator’un ustası Darth Plagueis’dan midikloryanlardan yeni bir yaşam formu oluşturabilecek olduğunu söylediği ve Snoke‘un gizliden gizliye Darth Plagueis olduğunu ifade eden teorinin de elde edilen bilgiler sonrası tasdiklendiği ifade edildi.

Ancak kanalın video için aldığı bilgiler için bir kaynak belirtmemesi akıllara bir takım soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Kanal sadece dikkat çekmek için böyle video yapmış olabilir ama ne olursa olsun Star Wars izlemek, okumak, konuşmak son derece zevkli bir olay. Siz de benim gibiyseniz may the force be with you sevgili okurlar.

Merak edenler için işte o video;