Reklamlarda Yiyecekleri Olduğundan Daha Lezzetli Göstermek İçin Yapılan 15 Pazarlama Hilesi

Olup olmadık vakitlerde karşımızı çıkıp, yok yere iştahımızı açan yiyecek reklamlarının aslında bir illüzyon olduğunu biliyor muydunuz?

Tüketicilere cazip gösterilmek amacıyla türlü numaralarla olduğundan çok daha farklı gösterilen yiyecekler üzerinde yapılanlar sizleri dehşete düşürecek.

İşte Hepimizin Ağzını Sulandıran Reklamlarda Yiyecekleri Olduğundan Daha Lezzetli Göstermek İçin Yapılan 15 Pazarlama Hilesi;

1# Meyveleri olduğundan daha parlak hale getirmek için deodorant kullanılır.

Reklamlarda parlak görünen meyvelerin sırrı deodoranttır. Parlaması için meyvelerin üzerine deodorant yerine kimi zaman saç spreyi de kullanılmaktadır.

2# Akçaağaç şurubu yerine motor yağı kullanılır.

Fotoğraf çekimlerinde krepler akçaağaç şurubunu çok çabuk çektikleri için fotoğrafçılar akçaağaç şurubu yerine motor yağı kullanmaktadır.

3# Hamburger köfteleri ayakkabı boyasıyla renklendirilir.

Reklamlardaki hamburger köftelerinin daha canlı ve sulu görünmesi için sadece birkaç saniye pişirilmektedir. Köfte üzerinde ızgara çizgileri ise ayakkabı boyası ile yapılmaktadır.

4# Deniz ürünlerinin taze görünmesi için gliserin kullanılmaktadır.

Deniz ürünlerinin estetik sunumu kısa sürede etkisini kaybetmektedir. Fotoğrafçılar deniz ürünlerin taze ve sulu görünmesini sağlamak için su-gliserin karışımı kullanmaktadır.

5# Eşsiz görünümlü noodle elde etmek için glikoz şurubu kullanılır.

Reklamcılar noodleların hızlıca kurumasını engellemek için kullanılan kabı glikoz şurubu ile kaplamaktadır.

6# Mükemmel görünümlü pastaların arasına karton yerleştirilmektedir.

Pasta keklerinin kuru kalması için katmanların arasına karton yerleştirilmekte ve krema bu kartonların üzerine sıkılmaktadır.

7# Köpük yaratmak için sıvı sabun kullanılmaktadır.

Süt, kahve ya da bira fotoğrafı çekerken kalın bir köpük tabakası elde etmek isteyen fotoğrafçılar sıvı sabun kullanmaktadır.

8# Dondurma yerine patates püresi kullanılmaktadır.

Sıcak stüdyo ışıkları hızlı eriyen dondurma yerine fotoğrafçılar renklendirilmiş patates püresi, nişasta, krema şekeri, mısır şurubu ve yağ bileşenlerini kullanmaktadır.

9# Krem şanti yerine tıraş kremi tercih edilmektedir.

Fotoğrafçılar hızla eriyen krem şanti yerine tıraş kremi kullanmaktadır.

10# Buz kalıpları yerine aynı şekilli plastikler kullanılmaktadır.

Buz sıcak ışıkların altında hızla eridiği için fotoğrafçılar buz kalıpları yerine aynı şekilli plastikler kullanmaktadır.

11# Kimi şartlarda süt yerine tutkal kullanılmaktadır.

Kahvaltılık gevrek reklamlarında süt yerine tutkal kullanılmaktadır. Bu durum durum kahvaltılık gevreklerin ıslanarak suda batmasının ve şeklini kaybetmesinin önüne geçmektedir.

12# Asitli içecek reklamlarında mide ekşimesi için kullanılan tabletlerden yardım alınmaktadır.

Asitli içecek reklamlarında köpüklerin etkisini arttırmak için mide ekşimesi için kullanılan tabletlerden yardım alınmaktadır. Bu tabletler kimyasal reaksiyonu hızlandırarak köpük oluşumunu sağlamaktadır.

13# Reklamlarda tavuklar kağıt havluyla doldurulmaktadır.

Reklamda kullanılan tavuklar ızgarada pişirilmeden, kısa bir ısıl işleme tabi tutularak boyanmaktadır. Tavukların hacim kazanması amacıyla içleri de kağıt havluyla doldurulmaktadır.

14# Soslar balmumu ile hazırlanmaktadır.

Mükemmel kıvamı sağlamak için sosların içine balmumu katılmaktadır.

15# Reklamlardaki tüm dumanlar yapaydır.

Fotoğraftaki iştah açıcı dumanlar photoshopun yanı sıra belli başlı yöntemlerle yapay olarak oluşturulmaktadır. Bunun için kimi zaman buhar makineleri kimi zaman da mikrodalga fırında ısıtılmış ıslak pamuklar kullanılmaktadır.