Prenses Leia’yı Kaybettik

Birkaç gün önce böyle bir haber yazmıştık ama maalesef bugün hayata veda etti.

Aşağıdaki haberde anlatıldığı gibi hastaneye kaldırılmıştı. Bu akşam da vefat haberi geldi.

2016 bir sevdiğimizi daha aldı.

Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinde Prenses Leia karakteri ile serinin klasikleşmiş oyuncularındna olan Carrie Fisher‘in (60) Londra’dan Los Angeles’a giden bir uçakta kalp krizi geçirdiği ve acilen hastaneye kaldırıldığı öğrenildi

Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin kadın oyuncusu Carrie Fisher‘in (60) uçakta kalp krizi geçirdiği ve acilen hastaneye kaldırıldığı bildirildi. TMZ’nin haberine göre, Londra-Los Angeles uçuşu sırasında kalp krizi geçiren Fisher, uçaktaki ilk yardım görevlileri tarafından yapılan ilk müdahalesinin ardından Los Angeles’ta bir hastaneye kaldırıldı. Yıldız Savaşları‘ndaki Prenses Leia rolüyle tanınan Fisher’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Fisher’le aynı uçakta bulunan sinema sanatçısı Anna Akana, Twitter hesabında, ünlü oyuncunun uçuş sırasında birden nefesinin kesildiğini yazdı.

DURUMU STABİL

Fisher’ın yoğun bakım ünitesinde tutulmaya devam ettiği ve durumunun sabitliğini koruduğu kaydedildi. Fisher’ın oyuncu arkadaşları başta olmak üzere pek çok isim sosyal medya üzerinden üzüntülerini bildirirken destek mesajları attı.

Aynı zamanda senaryo yazarlığı da yapan 60 yasındaki oyuncu, Yıldız Savaşları‘nın yanı sıra Cazcı Kardeşler, Hannah ve Kız Kardeşleri, Charlie’nin Melekleri filmlerinde rol almıştı. Fisher, ünlü şarkıcı Paul Simon ile de bir yıl süren evlilik yapmıştı.

Kaynak: sputniknews