Penny Dreadful Hayranlarına Sevindirici Haber

Showtime’ın son zamanlardaki en önemli yapımlarından olan ve başrollerinde Eva Green ile Josh Hartnett gibi önemli oyuncuların paylaştığı Penny Dreadful 3.sezonu itibariyle -kafalarda bir çok soru işareti bırakarak- yayından kaldırılmıştı.

Yaşattığı heyecan dalgası ve sürpriz konusuyla büyük bir hayran kitlesine ulaşan dizinin reytinge kurban edilerek yayından kaldırılması dizi hayranlarını harekete geçirdi. Dizinin hayranları çeşitli etkinlikler ve forumlar vasıtasıyla Showtime’ı baskı altına alıp dizinin devam etmesi için büyük çabalar harcadı.

Tüm bu çabaların sonunda Showtime’dan şaşırtıcı bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Penny Dreadful’un dizi olarak devam etmeyeceği bunun yerine çizgi roman serisi olarak dizinin kaldığı yerden devam etmesine karar verildiği açıkladı.

pennyd

Çizgi roman serisinin editörlüğünün Lizzy Kale tarafından üstlenileceği ve çizgi romanın 6-7 ay sonra raflarda olacağı ifade edildi.Dördüncü sezonuna çizgi roman olarak devam edecek yapımın dizinin yapımcısı John Logan ile ortaklaşa hareket edilerek sürdürüleceği ifade edildi. Vanessa’nın ölümü sonra Ethan Chandler’ın yaşadıklarına odaklanacak olan çizgi roman sonrası Penny Dreadful belki de 5. sezonuna dizi olarak devam eder. Kim bilir ?