Yalnızca Otrivin Bağımlılarının Anlayabileceği Durumlar

Merhaba canım okuyucu;
Nasılsın?

2012 senesinde üç yıldır bağımlısı olduğum otrivin’i bırakıp ertesi sene grip olunca “Ya bir üç gün kullanayım” deyip tekrar bağımlısı oldum.

Otrivin bağımlılarının büyük bir kısmının burnunda deviasyon (burnun içinde, ortadaki kıkırdak-kemik duvarın eğikliği)vardır. Ameliyat çözüm gibi görünse de yaptıranlardan genellikle olumsuz şeyler duyuyorum.

Bana kalsa sağlıklı bir burun bile otrivin sıkıp onunla bir kez nefes alsa “Bugüne kadar hiç nefes almamışım” der.
Macera sevenler için mentollüsü de mevcuttur.

Gelelim yalnızca senin benim anlayabileceğimiz durumlara;

1. Beton etkisi
Uzun süre otrivinsiz kalan burun bir süre sonra bloke olur. Kişinin burun deliklerine adeta beton dökülmüştür. Nefes almak imkansızdır.

otrivin

2. Ağız kuruluğu
Otrivin ile uzun senelerdir beraberseniz gecede bir ya da iki kez uyanıp damlanızı tazelersiniz. Eğer yeni başladıysanız, gece burun tıkanmasından mütevellit ağzınız açılır ve kurursunuz. Sabah uyandığınızda dilinizin yerinde bir tahta parçasını ağzınızda bulmanız mümkün.

3.Gerekirse Çin’e giderim
Otrivin bitmesi veya kişinin yanına almayı unutması durumunda bağımlının göze alabileceği mesafedir.

otrivin reklamı

4.Çok zararlı canım yhaa
Hadi be!
Bir bağımlının en çok duyduğu cümle. İnanın bir otrivin bağımlısı tüm zararları, başına gelebilecekleri sizden daha iyi biliyor.
Siz bizi anlayamazsanız!
Otrivin kaliteli nefes almamızı sağlayarak adeta yaşam standardımızı yükseltiyor. Nefes alamamak, derin derin serin havayı içine çekememek ne demek anlıyor musun canım yha?

5. Evden çıkarken
Ütüyü prizden çektim, ocağı kapattım, anahtarımı, cüzdanımı aldım.
OTRIVIN?
Ohh tamam almışım.

6. Şişeler

Yatağın içinde, masada, çantada, yakın arkadaşlarınızın evinde, mont cebinde, tuvalette kısacası her yerde. Ne zaman ihtiyacınız olacağı hiç belli olmaz ve asla onsuz kalmak istemediğimiz için mümkün olan her yere bir adet bırakırız. Tam ihtiyacımız olduğunda onu cebimizde bulduğumuzda adeta 100 lira bulmuş gibi mutlu oluruz.
otrivin reklam

7.Porçöz etkisi
Gıdım nefes alamazken bir fıst ile adeta kettle’ın içine sıkılmış porçözün kireci yok edişi gibi burundaki tıkanıklık yok olması durumudur.

8.Pazar günleri
Adeta kabustur. Nöbetçi eczaneleri bizden iyi bilen yoktur.

otrivin reklamı komik

9.Şehir efsaneleri
Zararlarından bahsederken utanmasanız “Burnun düşer” diyeceksiniz. Öyle alışmışız ki yadırganmaya “Otrivin’i bırak” dediğinizde biz;

inş cnm ya

Herkese derin derin nefes alabileceği günler diliyorum asdfghjk.