Ölmek Üzereyken Aşkı Bulan Aslanın Sizi Kıskandıracak Hikayesi

Her büyük aslanın arkasında daha büyük bir dişi aslan vardır. 🙂 Ve sanırım böylesi farklı bir yelesi ve derin bir kükremesi olan yakışıklı Afrika aslanı Kahn için de geçerli.a

Eşi Sheila’ya son derece düşkün ve nihayet ikisi de, hor kullanıldıkları geçmişlerinden kaçtıktan sonra hak ettikleri hayatı yaşıyorlar.

980x
Kahn ve Sheila, birkaç ay ara ile Teksas Yaban Hayatı Kurtarma ve Eğitim Merkezi tarafından aynı yerel tesisten kurtarıldılar. Eski sahipleri yavrularını fotoğraf çekimleri için kiralıyor, anne ve babalarını da doğum günü partisi ve düğün gibi etkinliklere götürüyormuş. Artık sahipleri için kullanışsız hale geldiklerinde, bir kenara atılmışlar ve onlarla ilgilenilmemiş.

Gerçekten çok üzücü… 🙁

Kurtarıldığında 6 yaşında olan Kahn, 2009 ayının Mart ayında, Sheila ise Temmuz ayında yeni yuvalarına kavuştular. Düzgün bir bakıma sahip olmadıkları anlaşıldıktan sonra ABD Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından her iki hayvana el konuldu.

980x

Kahn geldiğinde kuyruğunun ucu tamamen çiğnenmiş ve kendisi de inanılmaz zayıf bir haldeymiş. Kurtarıcıları kuyruğunu stresten veya sıkıntıdan dolayı çiğnediklerini düşünüyor. Ayrıca yürümesini zorlaştıran ve yetersiz beslenmeden kaynaklanan kemik sorunlarından muzdaripti.

Fakat inanılmaz arkadaş canlısıymış bu nedenle onu tedavi etmek ve çevresine karşı rahat olmasını sağlamak çok kolaymış. Fakat Sheila çok kötü durumdaymış ve neredeyse ölüyormuş. 🙁980x

 

15 aylık Sheila çok zayıftı ve düzgün bir kas koordinasyonundan yoksundu. Kendi başına ayağa kalkamıyor hatta su içmek için başını kaldırma gücü bulamıyordu. Ayrıca başında belirgin bir eğim vardı.

USDA,  Shila’nın kötü durumundan dolayı ötenazi yapmaları gerektiğini söylemiş. Kurtarılışı ile 4 gün boyunca tek yaptığı kusmak ve yerde cansız şekilde yatmak olmasına rağmen bakıcı In-Sync dişi aslandan umudunu kesmedi. İyi ki de kesmemiş diyorum 🙂

980x

Bakıcı iki hafta boyunca yuvarladığı etleri neredeyse boğazına tıkarak Sheila kızımızı doyurmaya çalıştı.

Bakıcısı daha sonra neden onun iyiye gitmediğine dair bir araştırma yaptı. Aslanın, iştah kaybı ve uyuşukluğa neden olan parazit tarafından oluşturulan toksoplazma hastalığına sahip olduğunu fark etti. Aslanda ayrıca A vitamini eksikliği de bulunmaktaydı. Onun için hemen bir tedavi planı oluşturuldu.

980x

Ölümün eşiğinde olmasına rağmen Sheila hızla toparlanmaya başladı.

980x

Zaman geçtikçe ikisi de güzel yetiştirilen birer aslana dönüştüler. Her şey Kahn ve Sheila ikilisinin kapı komşusu olarak yaşaması için dizayn edilmişti.

980x

Kahn’dan sonra Sheila yeni yuvasına yerleştirildi ve ilk görüşte aşık oldu.

980x

Birkaç ay içinde her ikisi de birbirleri ile flört etmeye başlamış bu iki koca aslan 🙂

980x

Sheila kısırlaştırıldığında, In-sync hayvanların yakınlaşmasına izin vermiş.

980x

Günlük kısa buluşmalar ile başlayan “çıkma” seansları ilerleyen zamanlarda denetimsiz olmaya başlamış.

Resmen aşıklar!

980x

3 aylık “çıkma” süresinden sonra artık onları geceleri de yalnız bırakmaya başlamışlar.

980x

İkisi de artık mutlu mesut birlikte yaşıyorlar <3

980x

Sheila karton kutuları, ilgiyi ve tabii ki de kocasını çok seviyor 😀

980x

Çok tatlı değiller mi !!!

980x qdwq