Ölmeden Önce Yapılmadığı İçin En Çok Pişman Olunan 5 Şey

Hayatı pişmanlıklardan yoksun yaşayın desek de ne yazık ki o işler öyle olmuyor. Hayat derdi geçim derdi, aşklar ilişkiler, evlenme boşanma çocuk yapma vs vs derken bir bakıyorsunuz dertler deryasında bir ömür harcamışsınız. Baştan söyleyeyim bu yazıda ölmeden önce gidin bilmem nerde paraşüt yapın deme niyetim yok.
Benim derdim başka. Yaşamanız gerekenleri yaşayın istiyorum.

1- Çok çalışmaya itiraz etmemek, uyum sağlamak

çok çalışmak

Evet, haftanın 5 yada 6 günü en az 8-9 saat çalışmaya harcadınız, asgari de 1 saatinizi yola verdiniz. Bir saatte işe gidip gelmek hayal ama öyle diyelim uykuydu şuydu buydu, işin stresi ve elinize geçen paranın azlığını da toplayın. Ne geçti elinize kaybolan bir yaşam.

KEŞKE ÇOK ÇALIŞMASAYDIM AZICIK DA YAŞASAYDIM DİYECEKSİNİZ!

2- Gerçek hissettiklerinizi söylememek

fuck you

Çok afedersin sayın okur, o lavuğun o 5 para etmez adamın yüzüne tabii efendim dediğin anları hatırladın mı? O an aklından geçeni söylemek en büyük pişmanlıklarından biri olacak.

3- Arkadaşlarınızla, ailenizle çok vakit geçirememek

arkadaşlarla eğlenmek

O güzel anları vakit sıkıntısı olmadan yaşayamadığınız için üzüleceğinizi düşünmüyor musunuz? Nedir bu sevdiklerinizden sizi alıkoyan?

4- Sizi mutlu edecek şeyler yerine mantıklı şeyleri seçmek

Mutlu olmadığınız işlerde ilişkilerde kaybettiğiniz zamanı geri alma şansınız yok, ne yazık ki.

robot

5- Hayatını olmak istemediği bir yerde sürdürmek

İstanbul’da hayat pahalı, yok Ankara’da sıkıldım, İzmir’de yoruldum. Hayatınızı olduğunuz yeri sorgulamak yerine doğru yeri arayıp orada mutlu olmaya çalışmak için harcasaydınız keşke…

Fotoğrafçının kız arkadaşı 8

Hayata yalnızca bir kez geliyoruz, hayatı yaşamak yerine pişmanlıkları seçerek yaşıyoruz. Bunun en büyük nedeni de kendimize yalan söylüyoruz. Öyle bir düzen kurmuşuz ki yaşamayı değil vakit geçirmeyi seçiyoruz…

Oysa Kenan Doğulu’nun şarkısında dediği gibi “tutamıyoruz zamanı”.