Ölen Oğlunu Elmasa Çeviren Acılı Anne

Yakın birini kaybetmenin acısını farklı noktada yaşayan Hong-Kong’lu Eva-Wu,Acısını az da olsa azaltmak için oldukça farklı bir yola başvurmuş.

Hong-Kong’lu Eva-Wu, milyonda bir görülen kanser türü nedeniyle oğlunu kaybetti.

Büyük bir acı içerisine giren ve yasını nasıl yaşayacağını bir türlü bilemeyen anne, tam da bu sırada bir şirketten haberdar oldu.

Ölülerin küllerini elmasa dönüştüren bu şirketle hemen temasa geçen acılı anne oğlunun küllerinden bir elmas yaptırmaya kararı aldı.

Ölülerin 200 gram külünün laboratuvar şartları altında % 99 oranında saflaştırılarak karbona dönüştüren şirket, imal edilen çeyrek karat bir elmas için fiyatı 3 bin dolar, 2 karat bir elmasın fiyatı içinse 37 bin dolar ücret alıyor.

Elde edilen saf karbon türlü işlemlerden geçirilerek ipeksi, siyah bir grafite dönüştürülüyor. Yüksek sıcaklıktaki fırınlarda 9 saatlik bir işlem sonucu sentetik elmaslar elde ediliyor.

17 yaşında vefat eden oğlunun küllerinden yaptığı elması her daim boynunda taşıyan acılı anne duygularını “Anne öleceğimi biliyorum.Nereye gideceğimi de biliyorum. Kalbimde İsa inancını taşıyorum, benim için üzülme.” derdi bana. Bu kolyeyi boynuma taktıktan sonra huzur buldum. Onu sürekli yanımda taşıyorum.” sözleriyle ifade ediyor.