”O Hayat Benim” Dizisindeki En Ezik 8 Karakter

Evet bu yazıda Pazar günlerinin reyting rekortmeni dizisi O Hayat Benim’i ele alıyoruz. Dizi akış, senaryo ve sürükleyicilik açısından güzel gidiyor. Başlarda Bahar’ın içine düştüğü duruma üzülüp Efsun’a kızıyorduk. Fakat hem Efsun’un izleyiciyi kendine sevdirmesi hem de Bahar ve arkadaşlarının vur kafasına al ekmeğini tarzı davranışları işin zenginlikte değil kişilikte olduğunu bize gösterdi.

Şimdi sırasıyla ”Yahu bir insan bu kadar sünepe olabilir mi?” sorusunu yönelttiğimiz 8 ”O Hayat Benim” karakterini inceliyoruz:

 

8. Fulya

Fulya Atahan

Atahanların gelini, Mehmet Emir’in karısı Fulya zengin eziklerden. Kocasını defalarca Hasret’e kaptırması, gurursuzluğu ve kimseye sözünü geçirememesinin yanı sıra köşkün içindeki bostan korkuluğu kadrosunu başarıyla temsil ediyor.

 

7. Beyza

beyza
Evin demirbaşı, gebeş hizmetçisi Beyza ilk bölümlerde çakal gibi gözükse de sonrasında köşk halkının yanı sıra Gelincik’in de stres topu haline gelmiş, herkesin çemkirdiği ve hakaret ettiği bir günah keçisi haline gelmiştir. Favori lakapları: Çemçük, gebeş, yetersiz, uyuşuk vs…

 

6. İsmail

o_hayat_benim

Efsun’un ex aşkı İsmail kararlı bir giriş yapmıştı diziye. Ancak zamanla hem Ateş’le tartışan Bahar’ın her defasında bedava otel olarak kullandığı evi hem de her tartışmada insanların dertlerini anlatıp rahatladığı sonrasında tınlamadığı birine dönüşen İsmail ilkokul 5. sınıf çocuğu tarzı hareketleriyle de eziklikler listemizin 6. sırasında…

 

5. Refika

refika

Adını bile hatırlamayıp Vikipedi sayfasına baktığımızda dahi bulamadığımız Refika, Hasret’in yancısı, çok bilmiş tavırlarına rağmen Hasret’in bile tınlamadığı  biridir. Kahve içme sahnelerinin aranan ismi Refika başkasının talimatları olmadan hareket bile edemez. Boş gezenin boş kalfası…

 

4. Hasret

o-hayat-benim-komik

Masumu oynamaya çalışan, sorsan iyi biri zannedilen evli çiftler arasında bir engel, sürekli mızlayan Bahar’ın sürekli mızlayan annesidir. Mehmet Emir evli olmasına rağmen her ortamda yanına sokulmaya çalışan Hasret, DNA testine gerek bırakmayan sünepe davranışlarıyla hem Bahar’ın annesi olduğunu hem de ezikliğini kanıtlıyor.

 

3. Müge

ohayatbenim

Atahanların küçük torunu Müge saflığının rolünü veriyor. Hülya gibi bir kadından böylesine ezik bir kızın dünyaya gelmesi dünya şartlarında normal değilken dizi şartlarında bile bizi hayrete düşürüyor.

 

2. Bahar

bahar

Başta üzülsek de aslında ezikliğin parayla değil hareketlerde olduğunu bize kanıtlayan Bahar gerçekten bir ezik. İyi niyetli olmanın sınırlarını aşıp ezikliğe yelken açan Bahar’ın babasının Mehmet Emir değil, İlyas olabileceğinden hala daha şüpheleniyoruz. Her bölümde mıy mıy hareketleri, ona buna siftinmesi, iyi kızı oynama çabaları , mızlamaları ve yapmacık hareketleriyle Bahar parası olsa bile ruhu fakir dediklerimizden. İyi değil ezik…

 

Veeeeee eziklerin kralı: İlyas

o-hayat-benim-ilyas

Eziklikte Bahar’ı bile sollayan İlyas kesinlikle bu listenin bir numarası. Sünepelikte çığır açan İlyas dizide hiçbir şeye yaramadığı, lafta kalan sözlerinin kimsenin kulak asmadığı, ailesine bile destekten çok köstek olan, öz ailesine nankör, davranışlarına mantık biliminin yetersiz kaldığı İlyas hiçbir işi beceremez. Ekstra külfet olan ezik İlyas bu lakabı sonuna kadar hak ediyor ve canlandıran kişi sonunda kadar rolünün hakkını veriyor.