Nerede Bu Uzaylılar Sorusuna Verilebilecek 7 Mantıklı Cevap

İnsanoğlunun uzaya olan merakı durmak bilmiyor. Dinliyoruz, gözlüyoruz, yetmiyor uzaya gidiyoruz. Israrla bir sorunun cevabını arıyoruz, “Evrende yalnız mıyız?”. 

 

Bu büyük ve yaşlı evrende yalnız olma olasılığımız çok küçük. Samanyolu’nda dahi milyarlarca yıldız varken, tüm evrende yaşamın filizlenmesi için gerekli olan ortamın sadece dünyamızda olduğunu düşünmek her yönüyle bilimle aykırı.samanyolu

Tüm bu ortamda o kadar uğraşımıza rağmen neden evrendeki başka bir canlı türü ile etkileşime geçemiyoruz ?Kısacası “Nerede Bu Uzaylılar?”.

1# Uzaylılar var ve uzun zamandır bizimleler

Komplo teorisyenlerinin, UFO gözlemcilerinin en sevdiği seçenek bu muhtemelen. Bu teoriye göre uzaylılar çok zamandır bizimle yaşıyor, uzak diyarlardan üstün teknolojik gemileriyle dünyamıza geliyor ve üzerimizde deneyler yapıyorlar. UFO ve kaçırılma hikayelerini dinledikçe bu teorinin hiç de yabana atılmaması gerektiği ortaya çıkıyor.

aliens1

2# Uzaylılar var fakat bizi temas kuracak kadar önemli görmüyorlar

Bizden çok daha gelişmiş bir uygarlığa sahip olduğunu düşündüğümüz uzaylılar bizimle iletişime geçmiyorlar çünkü bizim onların sınıfımızda olduğunu düşünmüyorlar. Bu durum yüzünden dünya olarak belli bir uygarlık seviyesine ulaşmadan asla onların galaktik sınıfının bir üyesi olamayacak ve asla onlarla iletişime geçemeyeceğiz. Kim bilir ışık hızına ulaşabilsek ya da solucan delikleri ile galaksinin başka bir yerine ulaşabilsek onlar için uygun bir muhatap olabiliriz.

alien2

3# Uzaylıları yanlış yerde arıyoruz

Yıllardır uzayı dinleyip de herhangi bir sinyal alamamamızın nedeni belki yanlış şekilde dinliyor oluşumuzdur. Ya mesajlar bize yıllardır geliyor da biz gelen mesajları anlayamıyorsak ?

4# Diğer gezegenlerde hayat bir türlü gelişemiyorsa

Tamam, dünya belki de yaşamın tek kaynağı olmayabilir. Fakat ya diğer gezegenlerdeki uygarlıklar çeşitli felaketlerle sürekli geriliyor ve asla bizimle iletişim kuracak seviyeye gelemeden toplu bir yok oluşla evrenden silinmek zorunda kalıyorlarsa.

yokolus

5#Kendini imha etme

Evrendeki tüm gelişmiş canlıların öyle ya da böyle kendi uygarlığının sonunu getireceği ifade ediliyor. Biz nasıl ki dünyamızı yavaş yavaş yok ediyorsak; belki de uzaylılar kendi uygarlıklarını daha bizimle temasa geçemeden yok etmiştir. Belki büyük çaplı bir bombayla, belki de küresel ısınma benzeri olumsuz bir doğa olayıyla.

6#Uzaylılar belki de tahminlerin çok ötesinde uzaylı

Biz uzaylıları yeşil, büyük gözlü, koca kafalı, telepatik güçleri olan canlılar olarak hayal ediyoruz. Ya uzaylılar bizim tahmin ettiğimizin çok dışında bir formdaysa ve bizim bu canlı türüyle iletişim kurmamız imkansız ise?

aliens3

7# En sevmediğim seçenek: Evrende yalnızız

Belki de yaşamın oluşma için istenen koşullarda sadece dünyada vardır ve bizler evrenin en şanslı türüyüzdür. Evrende başka bir canlı bulma çabamız da boşunadır.

alone