Müjde! NASA Durduramazsa Bu Asteroit 2135 Yılında Dünya’ya Çarpacak

117 yıl sonra Dünya yok olacak! NASA, 2135 yılında Dünya’ya ulaşması beklenen bir gök cisminin yıkıcı etkisini ortaya çıkarttı. Bennu asteroidi, günümüz teknolojilerinin yetersiz kaldığı bir ölüm makinesi olarak sonumuzu getirmek üzere yaklaşıyor.

Güneş sistemimizde mevcut canlı yaşamının olduğu tek gezegen olarak varlığını sürdüren Dünya’mızın sonuna 117 yıl kaldı. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) son dönemlerde yürttüğü korkutucu bir çalışmayı açıkladı. NASA, yaptığı bir açıklama ile Empire State binasından daha büyük olan Bennu ismine sahip bir asteroidin Dünya’ya çarpma riskinin olduğunu duyurdu. Çarpışma için tarih de veren NASA, 2135 yılında gerçekleşen bu yok edici olayla ilgili acil önlem planları yapılması gerektiğinin altını çizdi. Tüm insanlığı ilgilendiren bu açıklama ile birlikte göktaşının Dünya’ya çarpmasının kesinleşmesi durumunda ne yapılacağı tartışmaları başladı.

Bennu olarak adlandırılan 500 metrelik gök cismi, günümüz teknolojilerinin yetersiz kaldığı bir ölüm makinesi olarak sonumuzu getirmek üzere yaklaşıyor. Yeryüzündeki yaşam olası bir çarpışmadan sonra ciddi bir şekilde yok olabilir. Bu zamana kadar çıkan ve bilimkurgu filmlerine konu olan ‘Bir göktaşı Dünya’yı yok edecek’ haberlerini titizlikle yalanlayan NASA’nın Bannu’yla ilgili de bazı planları var.

Bunlardan ilki 8.8 ton ağırlığında inşa edilecek bir uzay aracı göktaşına çarptırılacak ve bu şekilde astreoidin yönü değiştirilecek.

Diğer plan ise Bennu’nun üzerine yollanacak bir uzay aracına yüklenecek olan güçlü bir nükleer bomba ile kontrollü bir patlama. Her iki seçenek de içerisinde büyük riskler barındırıyor. Bilim insanları, Mayıs ayında Japonya’da gerçekleştirilecek bir zirveye kadar çalışmaya devam edip düzenlenecek konferansta planlarını açıklayacaklar