Motorcuların Yakalandığı 7 Kavram Yanılgısı

Motorsikletin yalnızca bir ulaşım aracı olduğunu düşünenler onun arkasında yatan büyük sevdadan habersiz olanlardır. Oysa motor tam anlamnıyla bir tutku ve tutkunları da oldukça fazla. Peki tutkunları motorsiklet aksesuarları hakkında her şeyi biliyor mu? Hayır özellikle bu 7 konuda büyük bir yanılgıya düşüyorlar:

1. Spor lastikler daha hızlıdır

motorcu

Spor lastikler sadece daha iyi utuş sağlamak için tasarlanmıştır, yarış pisti olmadıkça ve belirli sıcaklıklara ulaşmadıkça herhangibir faydası yoktur. Motosiklete uygun motosiklet lastikleri her zaman daha önemlidir.

 

2. Kask görüşü ve görünürlülüğü azaltır

Kask konusunda inanılmayacak ve bazılarından duyduğumuz görüşü azaltır saçmalığı tamamen hurafeden ibarettir. Garip mitler ve görünürlülüğü azatltığı konusundaki saptamalar tamamen bir kavram yanılgısıdır.

 

3. Lastik havası az olursa daha iyi fren yapılır

Lastik üreticileri hava basıncını ve yol tutuşunu yüzlerce kere test ederek yol için uygun hale getirirler. Havası az motosiklet lastiklerinin yola daha iyi tutunarak, fren yapıldığında daha kısa sürede duracağı tamamen bir yanılgıdan ibarettir.

 

4. Daha hızlı gidersem kameralar beni yakalayamaz

Hız sınırlarını aşarak kameralara yakalanmayacağını sanmak ise başka bir hurafedir. O kameralar hızı belirlemek için yapılmış özel kameralardır, isterseniz 400km ile gidin kameralar sizin anlık görüntünüzü belirleyerek o cezanın kapınıza gelmesini sağlayacaktır.

 

5. Sinirleri yatıştırmak ve iyi sürebilmek için az alkol iyi gelir

Motorcular arasında gezen bu kavram yanılgısının nasıl çıktığını bilmiyoruz. Ama alkol almak refleks yavaşlığına ve anlık dalgınlıklara neden olarak sizi dikkatini dağıtır. Alkol içmek kesinlikle kazaya sebebiyet vermektedir. Alkollü motora binmeyin, koruma ve kask takmayı unutmayın.

motorcu beckham

6. Motorcu adam üşümez

Motor alırken en başta size ne dedilerse unutun. Sizi rüzgardan ve yağmurdan hemde kazaladan koruyacak güzel bir motosiklet montu alın. Klass bir mağazadan aldığınız mont sizin sadece üşümenizi engeller.

 

7. Rüzgarlı havada yavaş gidersem rüzgar beni etkilemez

Rüzgarlı havalarda rüzgarın geldiği tarafa doğru yatılır ve rüzgarın sizi etkilemeyeceği kadar motora hız verilir. Çünkü motor yavaş hızda kendini dengeleyemez, sizde.

Kendiniz ve motorsikletiniz için en uygun motosiklet aksesuarını www.motosikletaksesuarlari.com ‘dan alın