Modellik Yerine Köy Hayatını Tercih Eden Eski Türkiye ve Avrupa Güzeli

Kocaman tencerenin başında portakal reçeli yapan ya da fırınında ekmek pişiren bu kadının bir zamanların hem Türkiye hem de Avrupa güzeli olduğunu söylesek şaşırırsınız büyük olasılıkla. Çünkü alışılagelmişin dışında bir yaşam sürdürüyor. Hatta öyle ki anneannesinin zoruyla katıldığı yarışmada taç giymek bile genç yaşında onun hayata bakışını değiştirmedi.

1982 Türkiye ve Avrupa Güzeli unvanını taşıyan Nazlı Deniz Kuruoğlu çok uzun zamandır Kuşadası’nın Caferli köyünde yaşıyor.

turkiyeguzeli4

PEŞ PEŞE GELEN BİRİNCİLİKLER

Kuruoğlu, henüz gencecik bir balerinken katıldığı yarışmadan Türkiye Güzeli unvanıyla ayrıldı. Sonra Avrupa Güzeli yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. Burada da birincilik uvanını elde etti.

eskiturkiyeguzel

MODELLİK YA DA OYUNCULUĞU TERCİH ETMEDİ

Türkiye’nin çok az sayıdaki kısa saçlı güzelinden biri olarak da tarihe geçen Nazlı Deniz Kuruoğlu, modellik ya da oyunculuk yapmak yerine İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ndeki görevini sürdürdü. Bir gün dans edersen sakatlanınca klasik baleden vazgeçip modern dansa yöneldi.

KÖYE YERLEŞTİ, BAMBAŞKA BİR HAYAT KURDU

Ancak sonra Kuşadası’nın Caferli köyüne yerleşip kendine bambaşka bir hayat kurdu. Aynı zamanda bir motosiklet tutkunu da olan Kuruoğlu, zaman zaman sosyal medya sayfasında Caferli’deki hayatından kesitler paylaşıyor.

İşte Kuruoğlu’nun yeni yaşamından kareler;
turkiyeguzeli1

turkiyeguzeli2

turkiyeguzeli3

Kaynak: Haberler.com