Mezarlıktaki Ağlayan Melek Heykeli

Cleveland Lake View Mezarlığı ürkütücü güzelliği ile bilinmektedir. İçinde bulunan 95,000 mezarla ve heykeller ile Cleveland Açık Hava Müzesi gibidir . İçinde bulunan pek çok heykel mezarlara eşlik edip  bir sanat eseri görüntüsü kazandırsa da bazıları insanın içine korku düşürmektedir .Özellikle bir heykel oldukça rahatsız edici olarak bilinmektedir.

Mezarlık 1869 yılında kurulmuştur ve Cleveland’ın zengin ve ünlü birçok kişisinin son dinlenme yeridir. 285 dönümlük bu mezarlıkta  Rockefeller ailesi üyeleri, Cleveland geçmiş Belediye başkanlarının çoğu, Başkan James A. Garfield ve eşi Lucretia Garfield ‘ın da mezarları bulunmaktadır.

İçinde yüzlerce heykeli barındıran mezarlığın kuşkusuz en bilinen ve ürkütücü olanı  “Ölüm Meleği” yada “Muzaffer” olarak bilinen  Haserot Meleğidir . Francis Haserot ve aile üyelerinin  mezarını işaret etmektedir. Bu heykel  heykeltıraş Herman Matzen tarafından 1923 yılında Haserot ailesi için yapılmıştır . Aile Hazerots konservelerden bir  servet yaptı ve yirminci yüzyılda Cleveland’ın  elit ve zenginlerin arasındaydı.

Melek sönmüş bir hayatı sembolize etmek için ters olan bir meşale tutar. Huzurlu ve sakin görülen  kanatlarını açarak oturmuş ve ailenin mezarı başında bekleyen meleği ürkütücü yapan şey ise gözlerinden süzülen siyah ağlama izine benzer izler olması . Çoğu insan yüzünden  süzülen siyah gözyaşlarından korkmakta. Özellikle yağmurlu günlerde mezarlık ve heykel daha ürkütücü görünmekte. Bazıları bunun ailenin uğradığı bir lanetin belirtisi olduğunu , bazıları ise mezarı bekleyen meleğin ölenlerin yasını tuttuğu için ağladığını söylemekte .

Fakat gerçek olan şey  ise meleğin yapıldığı bronzun zaman aşımı ve yağmurların etkisi ile ayrışmaya ve aşınmaya başlaması. Yine de mezarlık içinde ve heykel etrafında olduğu bilinen ve açıklanamayan pek çok paranormal olay bulunmakta .

https://www.facebook.com/pg/gizemlervebilinmeyenler/photos/?tab=album&album_id=662955573902122