Maymunlarla Kaplıca Keyfi

Japonya kuşkusuz dünyanın en güzel ada ülkelerinden biri. Asya’ya özgü güçlü mutfak ve çay kültürlerinin yanı sıra Japonlar harika bir doğaya da sahipler. ‘Onsen’ dedikleri sıcak su kaplıcaları da bu muhteşem doğanın bir parçası. Onsenler Japonlar için o kadar önemli ki 2020 Japonya Olimpiyatları’nın bile sembolü : 

Onsenlerin bir diğer özelliği ise Japonya’nın dağlarında yaşayan maymunlar için kışın sıcak bir atmosfer yaratıyor olmaları. Dağların yüksek kesimlerinde yaşayan maymun sürüleri kışın keyfini çıkarmak için günün büyük bir çoğunluğunu bu sıcak su havuzlarında geçiriyor.

Üstelik Japon Halkı için maymunlara yakın olmak kültürlerinin bir parçası ve onlarla yüzmek oldukça doğal bir eylem. İşte bunu fırsat bilen Japon otellerinden Korakukan, ziyaretçilerini arazisinde bulunan kaplıcaya girmek için teşvik etmiş. Böylece turistler maymunlarla beraber kaplıcaya girme keyfi yaşamaya başlamış.

Eğer Japonya’yı ziyaret etme planlarınız varsa, Japonya’nın Alpleri olarak bilinen Nagano bölgesindeki Korakukan otelini ziyaret edip sizde bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kaynak :qz.com