Masanın Tüm Hesabını Ödeyen 10 Cengaver Tipi

Masaya otururken hesabı nasıl olsa o öder diye düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa dünyada sizden şanslısı yok. Öyle insanların korunmaya alınması lazım ama gel gör ki içten içe de dertliler ve pandalardan hızlı tükeniyor soyları. Peki neden bir insan tüm masanın hesabını öder, ne derdi var?

  • O masada etkilemek istediği biri vardır.şener şen kadınlar

Sen “oooo hesabı ödedi ooo ne güzel bedava yemek yedik” diye düşünsen de o yandaki sarışının ya da yakışıklının peşindedir. Akbabanın avının başında dönmesi gibi o da beğendiğini etkilemek için çeşitli numaralar yapıyordur. Belki de durumu o kadar iyi değildir ama sen çaktırma, teşekkür et, ekmeğine bak.

  • Kolay gaza geliyordur    

kemal-sunal

“Bize ne ısmarlıyorsun abi, bizi yemeğe çıkarsana abla” gibi tuzak cümlelere “ne isterseniz” cevabını veriyorsa, yandı!

  • Pozisyonu gereği ödeme yapmıştır.

en_iyi_patron

Ben bu şirkette müdürüm, bunlar çalışan bir yere gidersek bunların yemeğini ben ödemeliyim diye kendince şartlanmış olabilir. Oysa sen de maaşlı çalışansın öde paranı çekil kenara değil mi, yok illa batacak.

  • Kırk yılda bir görüyoruzcudur

Ya zaten kırk yılda bir geliyorsun, burada bizim misafirimizsin sana hesap ödetmeyiz mottosuyla yaşamayı kendine adet edinmiştir.

  • Kredi kartına güveniyordur.

wolf-of-wall-street

Kredi kartı bataklığında olsa da ona; abi, abla, bey, hanım gibi sıfatlar taktığınızdan dolayı bu ödemeyi onun yapması gerektiğini düşünüyordur. Hesabı nakit öde desen orada donup kalır, kredi kartından para çekilirken dua ediyordur.

 

  • Parasını doya doya harcayamıyordur.

Kendi ortamında hesabı ödese; başka biri cüzdanı çıkarıp suratına vurur “benden zengin misin?” diye. Senin gösterdiğin minnetin yarısı için servet yığmaya hazırdır.

 

  • İş bağlama umudu vardır.

Umut dünyasının kurbanıdır da diyebiliriz. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyip sonra tavuktan da olur.

 

  • Ataerkil bir toplumda yetişmiştir

http://specials-images.forbesimg.com/imageserve/0dVR9fh9u5e2L/0x600.jpg?fit=scale&background=000000

Erkek hesap öder, erkek para kazanır, erkek bunu bunu yapar gibi toplumsal baskılar hayatının her aşamasına hakim olduğundan para olmasa da gidip borç bulup hesabı öder. Sonrası tam bir dram.

  • Sonradan zengin olmuştur.

banker-bilo

Ben de o zor günlerden geçtim konuşmalarıyla desteklenen bir hesap ödeme biçimidir. Ardından cebinize para sokmaya filan bile çalışabilir. Ne geçti acaba başından?

  • Bir dahaki sefer siz ödersinizcidir

Bugün ben ödeyim birdahaki buluşmada siz ödersiniz dese de sonraki buluşma ya olmaz ya da yine o öder.

 

Her ne nedenle olursa olsun, mükemmel biridir tabii 🙂