Makyajsızken Bile Mükemmel Görünmenizi Sağlayacak 10 Basit İpucu

Son dönemin yükselen moda trendi makyaj yapmadan sokağa çıkma kadınlar arasında giderek yaygınlaşsa da “makyaj yapmadan nasıl mükemel görünebilirim?” sorusunu beraberinde getiriyor. Ancak bu sorunun cevabı oldukça basit. Bazı güzellik kurallarına uymak, yüzünüzde herhangi bir ürün kullanmadan harika görünmenizi sağlayabilir. Nasıl mı? Hadi gelin, hep birlikte bakalım.

İşte Makyajsızken Bile Mükemmel Görünmenizi Sağlayacak 10 Basit İpucu;

1# Kaşlarınız mükemmel görünsün


Makyajsız bir yüz üzerinde, kaşlar kaçınılmaz olarak dikkati çeken bir merkez haline gelir. Yüz şekliniz göre kaşlarınızı şekillendirin. Gerekirse, kaşlarınızı boyayla veya kına ile renklendirin. Rengi seçerken saç renginize uyduğundan emin olun. Kalın kaşlarla doğmadıysanız, günlük olarak kaşlarınızın içine hintyağı ve A vitamini karışımı uygulayın. Birkaç hafta sonra, kaşlarınızın inanılmaz dönüşümünü fark edeceksiniz.

2# Gözlerinizi vurgulayın


Bakışınızı “daha geniş” yapmak için, kirpiklerinizi bir kirpik bigudi ile kıvırın ya da onlara şeffaf jel uygulayın. Hatta daha da ileri gidebilir, bunun için takma kirpik kullanabilirsiniz.

Gözlerinin altında koyu renkli dairelerden kurtulun. Diyetinizi yeniden düşünerek başlayın. Koyu halkalar, vücudunuzdaki demir veya B vitamin eksikliğinin bir sonucudur. Beyazlatıcı efektli olan veya retinollü göz kremlerini seçin.

3# Dişlerini beyazlatın


Parlak bir gülümseme, herhangi bir görüntüye 100 puan ekler. Bu nedenle, hiçbir şeyin çekici görünmesini engelleyen bir şey olmadığından emin olun. Özellikle kahve ya da şarap içtikten sonra beyazlatıcı diş macunu kullanın. Ancak, diş macunu oldukça sert olabileceğinden onu aşırı kullanmamayı unutmayın. Dişleriniz tabiatı gereği gri veya sarı ise, onları profesyonelce beyazlatın.

4# Dudaklarınızı ihmal etmeyin


Beslenme, nemlendirme ve ölü hücrelerden arındırma yalnızca yüzünüz için değil aynı zamanda dudaklarınız için de önemlidir. Dudaklarınızı kimi zaman zeytinyağı kimi zaman da doğal başka bir yağ ile nemlendirin. Haftada bir kez dudaklarınıza yumuşak bir diş fırçası veya parmaklarınızla masaj yapıp, nemlendirin.

5# Saçlarınıza dikkat edin


Donuk saç rengi ve uzun zaman önce yapılan bir saç kesimi, makyajsız bir yüz için gerçekten yararlı değildir. Basit saç stilleri ve doğal renkleri seçin, çünkü zor seçimler doğal bir görünüm ile uyumsuz olacaktır. Kırık saç uçlarınızın düzenli olarak kesilmesini sağlayın, ısı korumalı ürünler kullanın ve saç şekillendirici ürünlerle denize girmeyin. Hindistan cevizi yağı saçınıza parlaklık katabilir. Aynı zamanda kepek, kuruluk ve diğer sorunlarla mücadele etmeye yardımcı olur. Saçlarınızı haşlanmış bitki özleri (esmerler için adaçay ve meşe ağacı, sarışınlar için papatya ve ıhlamur) ile durulamak saçlarınızı daha parlak yapacaktır.

6# Güneş kremlerini ihmal etmeyin


Ultraviyole ışınlar, erken yaşta oluşan kırışıklıkları ve yaşlanmanın hoş olmayan diğer etkilerini arttırır. Ayrıca cilt kanserine yol açabilir. Bu nedenle, güneş koruma faktörlü ürünler sadece sahilde değil yıl boyunca kullanılmalıdır.

7# Cildinize odaklanın


Dermatoloji uzmanları cildin günde iki kereden fazla yıkanmamasını tavsiye etmektedir. Sabahları temizleme sütü, losyon veya bir buz küpü ile yüzü yıkamak; haftada bir kez cilt maskesi uygulamak cildiniz için en faydalı yöntemdir. Cildi ovalamak ya da sert davranmak derinizin pul pul dökülmesine neden olmaktadır.

8# Her zaman uykunuzu alın


Doğru uyku (en az 7-9 saat) cildinizi kusursuz durumda tutmak ve genel olarak sağlıklı olmak için gereklidir. Gece yarısından sonra vücut güzellik hormonu olarak isimlendirilen melatonin üretmeye başladığı için 11’e kadar yatmak çok önemlidir. Olası erken kırışıklıkların azaltmak için sırt üstü yatmaya çalışın.

9# Diyetinizi gözden geçirin


Çalışmalar cildimizin durumu ile yediğimiz yiyecek arasındaki doğrudan bağlantıyı onaylamaktadır. Yağlı deniz balıkları, bitkisel yağlar, tohumlar ve fındık en önemli gıdalar arasındadır. Yağ asitleri, E vitamini, karoten ve süt ürünleri vücut sağlımız için olmazsa olmazdır.

10# Kendi renginizi bulun

Kıyafetinizin rengini doğru bir şekilde seçmek; cildinizin tonunu düzeltmenize, kusurları gizlemenize ve görünümünüzü daha etkili kılmanıza yardımcı olacaktır. Makyajsız cilt daha açık görünür ve bu yüzden aşırı koyu ve soğuk tonları seçerek durumu daha da kötüleştirmemeniz çok önemlidir. Beyaz da en iyi seçenek değildir. Beyaz yerine tercih edilecek en iyi renkler saf parlak renklerdir: mavi, turkuaz, zümrüt, şeftali.

Kaynak: brightside.me