Size Zaman Kazandırıp Güzel Görünmenizi Sağlayacak 11 Makyaj Hilesi ve Pratik Bilgi

Merhaba canım okuyucu;

Ben pratik bilgiler, efendime söyliyeyim işinize yarayacak tüyolar gibi yazıları okumaya bayılırım. Bugünde hatun kısmının işine yarayacak tüyoları toparladım 🙂
Hadiin denemesi bedava 🙂

1)Kaşlarınıza şekil vermekte zorlanıyorsanız; temiz ve kuru bir diş fırçasının üzerine saç spreyi sıkıp kaşlarınızı tarayın.

kaşa şekil verme

2)Ojenizi sürdükten sonra buzlu suda elinizi iki üç dakika kadar bekletirseniz ojeleriniz çok daha abuk kuruyacaktır.
oje kurutma hilesi
3)Dudağınızda uçuk çıkacağını fark ettiğinizde, bir pamuğa biraz aseton döküp bir iki dakika uçuk çıkacak bölgede bekletirseniz uçuğun çıkmasını engelleyebilirsiniz.

dudak uçuk

4)Her gün muz kabuğunun iç kısmyla bir dakika dişlerinizi fırçalarsanız üç hafta içerisinde dişleriniz bembeyaz olacaktır.
muz kabuğu diş
5)Ojeden sararan tırnaklarınızı sirkeyle silerseniz tırnaklarınızın rengi açılacaktır.

oje sirke

6)Kirpik kıvırıcınızın daha etkili olmasını istiyorsanız, otuz saniye kadar fön tuttuktan sonra kirpiklerinizi kıvırın. (Kıvırmadan önce elinizle ısısını lütfen kontrol ediniz. Sonra yok efendim benim kirpiklerim döküldü, göz kapağım yandı anlamam ben :))
kirpik fön

7)Göz altı kapatıcınız çizgilerinize doluyorsa, sürdükten sonra üzerinden ince yapılı bir pudra ile geçerseniz kapatıcı sabitlenecek ve çizgilere dolmayacaktır.

göz makyajı

8)Göz makyajınızı yapmadan önce kirpiklerinizin üzerinden de pudra ile geçip rimel sürerseniz kirpikleriniz çok daha dolgun görünecektir.

göz kirpik makyaj
9)Toz makyaj ürünleriniz parçalandıysa bir kaç damla alkol damlatıp kaşıkla sıkıştırarak tekrar kullanabilirsiniz.

kuru makyaj malzemesi

10)Saçlarınızdaki beyazları kapatmak istiyorsanız; saçınızla aynı renk tonunda rimeli saç tellerine sürün, kuruması için 1-2 dakika bekleyin.

beyaz saç

11)En çok kullanmak istediğiniz ojeniz çok az kaldıysa ve yetmeyeceğini düşünüyorsanız, miktarını artırmak için oje şişesinin içine beyaz oje ekleyip iyice karıştırın. Yeni ve çok ojenizi sürebilirsiniz.

oje