Madame Tussauds İstanbul Kapılarını 28 Kasım’da Açıyor

Dünyanın en önemli balmumu müzesi olarak kabul edilen Madame Tussauds‘un İstanbul merkezi 28 Kasım itibariyle açılıyor.İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında açılacak olan Madame Tussauds İstanbul, Türkiye’de ilk dünyada ise 21. merkez olacak.

madame-tussauds-istanbul

Dünyadan ve ülkemizden toplam 55 ünlünün balmumu figürünün bulunacağı müzede fantastik kurgu severler de unutulmadı. Steven Spielberg, Shrek ve E.T.‘nin heykelleri yanı sıra Warcraft‘a özel bir köşenin de bulunacağı müze bu yönüyle fantastik kurgu severleri kendine çekecek.

madamusso

LEGOLAND® Discovery Centre ve Madame Tussauds İstanbul’un Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner müzenin açılışı öncesinde geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenledi. Müzenin açılış süreci ve detaylarına ait bilgiler verdiği konuşmasında “Türkiye’den ve dünyadan tarih, kültür sanat, bilim ve spor alanlarında 55 ünlü ismin balmumu figürleri, sevenleriyle buluşmak üzere merkezimizde yerlerini aldı. Her yıl 3-4 yeni sürpriz isimle koleksiyonumuzu genişletmeyi hedefliyoruz. Madame Tussauds müzeciliğe yepyeni bir perspektif getiriyor. Müzenin yanı sıra bir eğlence merkezi olarak ziyaretçilerimizin yıldızların birebir kopyası olan balmumu figürleri yakından inceleyebilecekleri, dokunabilecekleri, rahatlıkla birlikte fotoğraf çektirebilecekleri, interaktif bir ortam yaratmak için çalıştık. Madame Tussauds İstanbul için hem çok yoğun hem de çok heyecanlı bir hazırlık süreci geçirdik. Emeklerimizin ödülü, ziyaretçilerimizin merkezimizde geçireceği mutlu anlar olacak. Bunun için 28 Kasım itibariyle yıldızlara dokunmak isteyen herkesi Madame Tussauds İstanbul’a davet ediyoruz.” ifadelerini kullanan Suner, müzenin çok sevileceğine inandığı ifade etti.