Macar Kadın Kameramanın Çelme Taktığı Mülteci Aslında Kim?

Viral olan bir video vardı geçtiğimiz günlerde hatırlarsanız. Macar kameraman kucağında çocuk olan bir mülteciye çelme çakıyor ve ikisini de düşürüyordu.
macar kameraman mülteciler
İşte o videodaki adam vatanından ayrılmak zorunda kalmadan önce 2 kez şampiyonluk yaşamış Suriye’nin köklü kulüplerinden Al-Fotuwa SC’de antrenörlük yapıyordu. Suriye futbolunun ünlü isimlerinden biri olan bu kişi Osama Al-Ghabad. Ne yazık ki Suriye karışınca önce işkence görüyor sonra evine geldiğinde her şey onun için kötü gitmeye başlıyordu. Sonrasında da ülke ışid kontrolüne geçince çareyi Avrupa’ya göç etmekte bulmuştu ki başına bunlar geldi.

mülteciler
Mülteci sorunu hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda en büyük meselelerinden biri olacağa benziyor. Yerlerinden yurtlarından edilen Suriyeliler Avrupa’da çok da hoş karşılanmıyor. Tabii ki belli başlı iyi insanlar var ama genelde kötülüklerle dolu bir yer bu dünya.

Oysa aşağıdaki güzel fotoğrafın çekildiği gün çok eski değil. Dualarımız, iyi dileklerimiz onlarla, bu fotoğraftaki gibi gülebilsinler tekrar!

suriyeli-mülteci

Kynk: Human of the Refuge