Leonardo DiCaprio’nun Çoktan Oscar Kazanmış Olması Gereken 11 Filmi

Akademi ile Leonardo DiCaprio arasında ne geçti, üyelerin kız arkadaşlarını mı ayarttı bilmiyoruz ama bu adam gerçekten Oscar almayı hak ediyor. Hem de bunu bir kez değil çok sayıda almalıydı.

Leonardo DiCaprio

Leonardao’nun en güzel özelliği oynadığı role kendini adayarak oynuyor. Neredeyse her yıl yeni ve birbirinden güzel filmleri piyasaya çıkıyor, o da her yıl bu maceranın içerisinde yer alıyor. Ancak Oscar jürisi ya kendilerini gündemde tutmak için ya da gerçekten bir garezleri olduğundan usta oyuncuya Oscar vermiyorlar.

Bizim gönlümüzde Leonardo DiCaprio’nun Oscar kazandığı 11 filmi sizin için listeledik! Oscar goes to LEONARDO!

1- The Beach – Kumsal

the beach - leonardo

Özgür bir hayat hayal eden Richard isimli Amerikan gencini oynadığı filmi Kumsal’da , aşktan kavgaya kadar çok sayıda durumun gerektirdiği role girmiş, açıkçası kusursuz oynamıştı!

2- Gangs of New York – New York Çeteleri

Gangs of New York

Babasının intikamının peşinde koşan Amsterdam Vallon, IMDB’den 7.5 almış bu filmin ruhunu iliklerimize kadar hissetmemizi sağlamıştı.

3- Catch Me If You Can – Sıkıysa Yakala


Frank Abangnale‘yi oynadığı bu filmle Altın Küre sahibi oldu ama akademiye yine kendini beğendiremedi. Bu filmin IMDB notu da 8.0!

4- The AVIATOR – Göklerin Hakimi


Savaş filmi arayanlar için harika bir film! Martin Scorsese’nin yönettiği filmin notu da 7.5! Howard Hughes hayatını anlatan filmde oldukça zor sahneleri de başarıyla oynamış.

5-  The Departed – Köstebek

KÖSTEBEK
Yine bir Martin Scorsese filmi IMDB puanı 8.5! Matt Damon’dan Jack Nickolson’a kadar da herkes bu filmde. Mafyanın içine sızmış olan Leonardo, bu performans sonrası da Oscar’a uzanamadı.

6-  Blood DIAMOND – Kanlı Elmas

BLOOD DIAMOND
Hayatını mücevher aramaya adayan Danny Archer’ı oynadığı film. Sierra Leone’de geçiyor, IMDB puanı 8! 2006 yılında yayınlandığında olay olmuştu.

7- Shutter Island – Zindan Adası


Geldik benim en sevdiğim filmlerinden birine. Teddy Daniels‘ı oynadığı filmin sonuna kadar yaşadığı o acı, o koşuşturma ve filmin efsane sonu! Kesinlikle izlemelisiniz ve o performansa bir Oscar göndermelisiniz. IMDB’ye göre 8.1 ama o performans en az 8.5!

8- INCEPTION – Başlangıç

Film aklımızla oynadı 4 tane Oscar kazandı, hala da onun gibi film çekilmedi ama Leonardo’ya Oscar vermemek tam bir…. neyse ağzımı bozmayım!

9-  DJANGO UNCHAINED – Zincirsiz

Django Unchained

Tarantino’nun başarılı filminde Candie isimli karakteri tüm duygularıyla yansıtmıştı. Hatta bir adamın köpekler tarafından parçalanma sahnesi hala konuşulur. Filmde Jamie Foxx ve Christoph Waltz da olağanüstü performans sergilemişti.

10-  The Great Gatsby – Muhteşem Gatsby


Hepimizin hayallerini oynadı. O güzel ev partileri, eski aşkı kazanma tutkusu, asalet… Kelimenin tam anlamıyla dört dörtlük performans.

11-  The Wolf of Wall Street


Geldik listenin en cafcaflı filmine bu filmde Leonardo, sevişti, yerde yuvarlandı, güzel konuşmalar yaptı. Açıkçası tek şapkadan 4-5 tavşan çıkardı. Herkes bu filmde Oscar onun diye düşünüyordu. Ama olmadı Akademi Jürisi, SEZAR’IN HAKKINI SEZAR’A VERMEDİ!
H/T:BS