Küçükken Eğlendiren Ama Büyüdükçe İşkenceye Dönüşen 5 Şey

Büyümeyle birlikte bazı konuların değişime uğradığını farketmişsinizdir. Hiçbir şey artık eskisi gibi değildir. Bunun iyi veya kötü olduğunu daha sonra tartışabiliriz ama keşke küçükken bizi eğlendiren bu 5 şey de artık işkenceye dönüşmeseydi:

1-Randevulaşmalar
Eskiden bu işler kolay olurdu ya. Şimdi buluşuyorsun bir tartma filan. Boş soruşturmalar. Bunlar küçükken iyiydi. Büyüyünce daha kolaylaşması gerekmiyor muydu?

2-Doğum günleri

Arkadaşlarımızın diğer arkadaşlarıyla hemen kaynaşır eğlenceye geçerdik. Tamam daha basit etkinliklerdi ama en azından boş “Aaaa gerçekten mi?” sohbetleri yoktu. Şimdi bitsin diye bekliyoruz.

3-Yiyecek Alışverişi
Efendim o market arabasını sürmek bu kadar mı eğlenceli olurdu? Şimdi bir eziyet gibi. Market küçükse ve yol tıkanıyorsa zaten…

4-Eğitim
Okul her zaman gidilmesi zor kurum olmuştur ama eskiden eğlenceli bir tarafı vardı. Şimdi öğreneceğimiz bilgi gerçek hayatta ne işe yarayacak diye soruşturduğunuz da oluyordur eminim. Veya hayallerinize gerçekten hizmet edecek mi? Bitse de gitsek.

5-Araba Kullanma
Yine ufak seyahatlerde eğlenceli gibi olsa da uzun yolculuklarda bir eziyete dönüştüğünü söylemeden edemeyiz. Tabii İstanbul trafiğinde kaldıysanız bu da ayrı bir sıkıntı. Küçükken araba kaçırma merakınız, bizi şuraya bıraksana denilince son buluyor.