Küçük Ryan’ın Evlat Edinilmesiyle Değişen Hayat Hikayesi

Bazı hikayeler var etkilenmemek elde değil. Bu hikayede de hem Ryan hem de ona bu iyiliği yapan aile adına duygulanacaksınız. Cücelik sendromuyla dünyaya gelen Bulgar kökenli çocuk, ölümün kıyısından onu evlat edinen aile sayesinde döndü.

Amerika’da bir yetimhanede yaşayan Bulgar Ryan, yetimhanenin tüm çabalarına rağmen özel bakım ihtiyacı nedeniyle ölümün kıyısına gelmiş ancak onu evlat edinen aile sayesinde yaşama döndü.

7 yaşında olduğu halde yeni doğan bir bebek kadar küçük olan Ryan’ın mucize gibi bir yaşam hikayesi var.

Cücelik sendromuyla dünyaya gelen Ryan Morse için her şey Priscilla Morse’nin onu sosyal medyada evlatlık edinilmek için bekleyen yetim bebekler arasında görmesiyle değişti.

Özel bakıma muhtaç olan ve Morse ailesinin onu evlat edindiğinde sadece 3 kilogram ağırlığında olan Ryan şimdi hızlıca kiloya almaya ve konuşmaya bile başladı.

Ryan Amerikalı çift tarafından evlat edinilmeden önce yaşam savaşı veren hatta açlıktan ölmek üzere olan özel bakıma muhtaç kimsesiz bir çocuktu.

Çok değil, geçen yıl çekilen fotoğrafında adeta bir iskelete benzeyen görüntüsünden şimdi eser kalmadı. Aile ona kendi çocukları gibi baktı.

Priscilla ve David çiftinin Ryan dışında 13 yaşında ve 7 yaşında olan 2 biyolojik çocukları bir de 2012 yılında Rusya’dan evlat edindikleri Down sendromlu bir de kızları bulunuyor. Dünyanın böyle güzel insanlara ihtiyacı var.

Kaynak: Bakımlı Kadınlar – Facebook Hesabı