40 Daireli Apartmanda Komşularıyla Tanışamayan Adamın Dahiyane Çözümü

Eskiden komşuluk vardı, hangi evde kim oturur biliyorduk diyen büyükleri duyduğunuzda hıhı hıhı  diye kafa sallasanız da; öğrenci evlerinde, yeni taşındığınız binalarda üst katı, yan daireyi, alt daireyi kısacası neredeyse kimseyi tanımıyorsunuz. Yani başınıza bir şey gelse kimse yardıma koşmasa insanlık ölmüş diyeceksiniz ama insanlığa da uzağız artık. Apartman kültürünün yerini sitelere bırakmasıyla kendi özelimizde kalabalık içerisinde bir yalnızlık yaşamaya mahkum ediliyoruz.

Victor Miron

Bu örnekte insanlarla tanışmaya çalışan kişi Romanya’dan. Dostumuz yaklaşık 1.5 sene boyunca kimseyle tanışamayınca çözümü bir KOMŞU KÜTÜPHANESİ kurmakta bulmuş. Okuduğu kitaplar insanlar hakkında derin bilgiler verir diyen Victor Miron. Apartmanın girişine şu kütüphaneyi kurmuş ve en sevdiği kitapları dizmiş.

komşu kitap

Buradan kitap almanın tek şartı ise buraya başka bir kitap koymak. Komşularının çoğu bu kütüphane işini çok sevmiş ve tanışmışlar.

kitap getiren komşular

Bizde olsa kütüphane boş kalırdı diye düşünenler var ama hep kötü örnekleri görmemek lazım, kitap okumayı insanlarla tanışmayı seven çok güzel bir kitle var. Yani bu bir nevi ilham kaynağı olsun sizlere