Kız Öğrencilerin Biber Gazı Talepleri Artıyor

Kız Öğrencilerin Biber Gazı Talepleri Artıyor

Kız öğrenciler üniversite ve liselerde yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla bir maratona girdiler. Ülkemizde taciz ve tecavüz olaylarına kadar yasaların yetersiz kalması kız öğrencileri büyük bir korkuya sürüklüyor. Okula gidip gelirken veya akşamlar eve yalnız dönerken her an suça meyilli erkeklerle karşılaşma ihtimalinin olması korku yaratıyor. Son zamanlarda biber gazı taleplerinin özellikle kız öğrenciler tarafından geldiğini ve bu talepleri karşılamakta zorlandıklarını söyleyen yetkililer, isteyen herkesin bu gazlardan satın alabileceğini söyledi.

Biber gazı kullanan kız öğrencilerin sayısındaki artış okul yetkililerini de harekete geçirdi. Eğitim kurumları içerisinde biber gazı bulunduran öğrenciler için tehlikeli durumlar yaşanmaması adına okul sınırları içerisinde biber gazlarına geçici olarak el koyan yönetimlerin olduğu öğrenildi. Peki biber gazı zararlı mıdır? Biber gazı bir insanda ne gibi zararlar bırakabilir?

Biber Gazı Zararlı Mıdır?

Biber gazına maruz kalan bireyler geçici olarak yanma hissi hissederler. Kalıcı herhangi bir yanmaya sebebiyet vermeyen biber gazları solunum sistemine zarar verebilirler. Solunum sisteminde yaratılan hasardan dolayı kalpte çarpıntıya neden olabilir, bu çarpıntılar kalp krizlerini tetikleyebilirler. Ayrıca bazı biber gazlarının gözde geçici körlüğe neden olduğu bilinmektedir.

Biber Gazı Nereden Satın Alınır?

Biber gazı satın alacaksanız bunu genel alışveriş siteleri yerine güvenlik malzemeleri, asker ve polis malzemeleri satan firmalardan almanızı tavsiye ederiz. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler ciddi hasarlara yol açabileceğinden dolayı gerekli denetimleri sağlayan ciddi firmalara başvurmanızda yarar var. Aksi taktirde savunma amaçlı kullanılan bu ürünler istenmeyen daha kötü sonuçlar doğurabilir.