Kız Arkadaşının Kıyafetini Giyen Genç, Sevgilisinin Yerine Üniversite Sınavına Girerken Yakalandı

Kazakistan’ın üniversite seçme ve yerleştirme sınavında benzerlerine az rastlanan bir olay gerçekleşti. 20 yaşındaki Ayan Zhademov kız arkadaşına zorlu üniversite sınavında yardımcı olmak istedi. Ve bu zorlu yolda onun yerine sınava girmeyi seçti.

kazakistanda genç sevgilisinin yerine sonava girdi

Zhademov, 17 yaşındaki kız arkadaşına benzemek için peruk taktı ve makyaj yaptı. Onun giysilerini de giyen sevgili sınava bu şekilde girmek için salona yöneldi. Ama kapıdaki görevli çok dikkatli bir şekilde kimliği ve kişinin yüzünü incelediğinde, işte bir tuhaflık olduğunu anladı ve Zhamedov yakalandı.

Onu yakalayan gözetmen ise bir farklılık olduğunu sezdim ama yerine sınava girenin bir erkek olduğunu konuşana kadar anlamadım diyerek kılık değiştirmenin profesyonelliğine dikkat çekti. 2,153$ ceza kesilen çiftin yarı cezasını bölgede bulunan bir iş adamı üstlendi. Çünkü haber tüm Kazakistan’ı gülme krizine soktu.

Konu ile ilgili röportaj yapılan genç kızlar ise olayı “Aptalca ama çok romantik. Umarım bunu bizim için yapmayı göze alabilecek bir sevgili bulabiliriz.” diyerek karşıladılar.