Kilo Vermek İsteyenlerin Bilmesi Gereken Hiç Duyulmamış 6 İpucu

Yaklaşan yaz öncesi kışın getirdiği fazlalıklardan kurtulmak isteyenler, bu içeriğimiz tam size göre.

Sizleri klasikleşmiş diyet formülleriyle, “kibrit kutusu kadar peynir-bol su” klişeleriyle sıkmak, daha başlamadan diyetten soğutmak değil niyetimiz.

Bilinmeyen, hiç duyulmamış yöntemlerle diyetinize destek olmak.

Merak ettiyseniz…

İşte Kilo Vermek İsteyenlerin Bilmesi Gereken Hiç Duyulmamış 6 İpucu;

1# Dışarıda yemek yiyorken, daima en küçük porsiyonu seçin.

Menüyü okumak için zaman ayırın. Hamburger ve diğer sağlıksız yiyecek sattıkları bir yerde olsanız bile sahip oldukları en küçük porsiyonları seçin (mini hamburger, junior patlamış mısır, kişisel pizza veya hafif salata). Son dönemlerde yapılan araştırmalar kendi siparişlerini vermeyen insanların masadaki kalan herkesten daha fazla şey yediğini ortaya koymuştur.

2# İyimser olun!

Temel prensip iyi düşüncelere odaklanmak ve hedeflerinizi mantarınızmış gibi olumlu bir şekilde tekrarlamaktır. “Tatlı için hayır diyebilirim” gibi iyimser cümleler, olumlu bir tutumla hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

3# Yolunuzda yalnız ilerlemeyi tercih edin.

Diyetinizde değişiklikler yapmaya başladığınızda, genellikle arkadaşlarınızın ve ailenizin bu yol boyunca size yardım etmesini istersiniz. Ancak yapılan araştırmalar kalabalık içinde yemek yiyenlerin, yemeyenlere oranla daha fazla yediklerini ortaya koymuştur.

Bu her zaman yalnız kalmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak en azından diyet temponuzu oturtana kadar yalnız yemek yemenizde fayda vardır.

4# Açsanız, muz koklayın.

Bu biraz çılgınca gelebilir, ancak elma, nane veya muz gibi kokulu gıdaların beynimizi aldattığını ve bu gıdaları koklayan beynin yemek yediğine inandığı kanıtlanmıştır.

3000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen deneyde bu gıdaları koklayan kişilerin iştahlarının kapandığı ortaya çıkmıştır. İlginç değil mi?

5# Bundan böyle favori renginiz, mavi.

Yapılan araştırmalar mavi rengin iştah azaltmada etkili olduğunu ortaya koymuştur. Masanızı mavi bir masa örtüsü, mavi peçeteler, mavi tabaklar ile süsleyerek bu tezi rahatlıkla deneyebilirsiniz.

6# Ayna karşısında yemek yiyin.

Bunun gülünç olduğunu düşünebilirsiniz, fakat bilimsel gerçekler aynada kendine bakarak yemek yemenin yenilen yiyecek miktarını üçte bir oranında azalttığını ortaya koymaktadır.

Kaynak:brightside.me