Kilo Alınca Mutluluğu Yakaladı

Sosyal medyada kilo vermenin iyi olduğuna dair haberler pompalansa da bu hanım kızımız mutluluğu kilo alınca yakalamış…

24 yaşındaki Danielle Galvin, zayıf olma takıntısından dolayı çocukluğunda yeme bozukluğu geliştirdi. Yıllarca kilosuyla alay edilen Danielle, 11 yaşında spor salonuna gitmeye ve kalori hesabı yapmaya başladı. İşler kontrolünden çıkınca yeme bozukluğu baş gösterdi.


8 yıl boyunca zayıflamak için kendini sürekli aç bırakan ve dayanamadığı anlarda tıkanırcasına yiyen Danielle, yediği zamanlar kendini suçlu hissediyordu. 70 kiloda kalmak için neredeyse akıl sağlığını kaybediyordu. Kaygı ve panik ataklarla başlayan mental problemler, intihar girişimine bile vardı.

Problemleriyle ilgili bir danışmanla görüşmeye başladıktan sonra 38 bedenden 52 bedene kadar kilo alan genç kadın hiç olmadığı kadar mutlu olduğunu söylüyor ve kendisi gibi kadınlara kıvrımlarını sevmeleri için yardımcı olmaya çalışıyor.

Danielle yaşadığı bunalımı şöyle anlattı: “38 bedenden zayıf olmak istiyordum ancak ne yaparsam yapayım ne daha fazla zayıflayabiliyordum ne de mutlu olabiliyordum. Kendimden nefret ediyordum, ölmek istiyordum. İyileşme sürecim boyunca internette vücuduyla gurur duyan kilolu kadınlara baktım. Oldukça rahat ve mutluydular. Mutlu olmak için kendimi sevmem gerektiğini anladım. Şimdi 52 bedenim ve daha önce hiç bu kadar mutlu olmamıştım.”


Kilo almasından sonra sadece moral olarak mutlu olmakla kalmadı Galvin, aradığı aşkı da buldu. Sevgilisiyle birlikte mutlu anlarını sosyal paylaşım adreslerinden paylaşan genç kız, her şeyin kiloyla ilgili olmadığını anlatıyor.

K: Haberler.com