Khaleesi, Diziye Yönelik Müstehcenlik Eleştirilerine Yanıt Verdi

Emilia Clarke, son 7 yıla damgasına vuran Game of Thrones’da (Taht oyunları) canlandırdığı Daenerys Targaryen (Khaleesi) karakterinin çıplaklık ve cinsellik sahnelerine yöneltilen eleştirilere itiraz etti.

Game of Thrones’un (Taht oyunları) Daenerys Targaryen’i Emilia Clarke, HBO’nun dünya çapında izlenme rekorları kıran dizisi Game of Thrones’un çıplaklık ve seks sahneleri için yapılan eleştirileri Harpar’s Bazaar dergisine verdiği röportajda yanıtladı.

Yayın hayatına başladığı günden bu yana, dizinin içeriğindeki cinsellik dozajının yarattığı tartışmalara Emilia Clarke bir kez daha dahil oldu.

“İnsanların ‘Game of Thrones başlayınca + 18 siteleri dibe batıyor’ gibi yorumlarda bulunmasından gerçekten rahatsız olmaya başladım” diyen Clarke, sözlerine The Handmaid’s Tale örneğiyle devam etti.

Diziyi çok sevdiğini ve hatta bittiğinde ağladığını söyleyen ünlü aktris, bu dizinin de tamamen seks ve çıplakla ilgili olduğunu belirtti ve “Bu gerçek üzerine şekillenmiş birçok dizi var. İnsanlar zevk için birlikte olurlar, bu hayatın bir gerçeği” dedi.

Dizinin geçtiğimiz sezonlarında çıplaklık Daenerys Targaryen karakteri üzerinde birden fazla kez kullanılmıştı. Clarke ise birkaç kez şova ve kendisine yöneltilen eleştirilere karşılık vermişti.

Yıldız oyuncu en son bu yılın başlarında ELLE dergisiyle yaptığı söyleşide bu sahnelerle ilgili olarak birçok saçma yorum aldığını; asıl feminizm karşıtlığının bu yorumlar olduğunu, kadınların diğer kadınlardan nefret etmesinin asıl sorun olduğunu dile getirmişti.

Game of Thrones’un merakla beklenen final sezonu 2018’in sonlarında ya da bir sonraki yılın başlarında prömiyer yapacak.

NTV’nin haberine göre dizide en çok eleştirilen konuların başında Cersei Lannister ve erkek kardeşi Jaime Lannister arasındaki ensest ilişkinin kameralara yansıtılması.

Son olarak Daenerys Targaryen ile Jon Snow’un hala – yeğen olduklarını bilmeden ilişki yaşamaları cinsellikle ilgili eleştirilerin artmasına neden olmuştu.