Keşfedilen Yeni Dünyaya “Sen Gelme Lan Ayı” Diyeceğiniz 10 Tip

Evet elin adamları yani Nasa yeni bir gezegen buldu üstelik tıpatıp bizim dünya ile aynı. Kepler teleskobu ile bulunan dünyaya Kepler-452b ismi verildi. 1.400 ışık yılı uzakta olan bu gezegen dünyaya benzer yaşamsal koşullara elverişli olması nedeniyle şimdiden bilim kurgu filmlerinin temasına uygun bir göçe hazır gibi. Peki kimler bu yeni dünyaya gelmemeli?
kepler_452b

1- Savaş tutkunları
savaş hayvanları


Oraya gelirlerse orayı da buradan farksız kan gölüne dönüştüreceklerinden oraya silah tüccarlarını almayalım. Kendi aramızda çözelim savunma işini mesela bir düşman yaratmayalım.

2- Tecavüzcüler
Geçmişinde taciz, tecavüz vb suç olan kişileri de almayalım.

3- Şiddet meraklıları
Kadına, erkeğe veya çocuğa fark etmez şiddetten yana olanları çözümü şiddette arayanları bir zahmet bu dünyada bırakalım.

4- Petrol üreticileri
petrol
Onları alırsak orada da ne arayacakları, sonra savaşa yol açacakları aleni bir gerçekken lütfen onları da bu dünyada bırakalım hatta buradan da uzaklara kara deliklere atalım.

5- Erkek ya da kadın egemenliğinde toplum kurmak isteyenler
Cinsiyetlerin eşit olduğu bir toplum inancını en azından Kepler-452b isimli gezegene taşıyalım.

6- Irkçıları
naziler
Milletini milliyetini sevenler bizimle gelsin ama diğer insanları küçük görenleri tam orta doğunun ortasına bırakalım.

7- Din ve inanışları sömürenleri
İnsanların özgürce dinlerini ya da inanışlarını yaşayabilmelerini sağlamak, herkesin birbirine saygılı olmasını sağlamak önemli.

8- Siyasiler
politikacılar
Bu seçeneği açıklamaya gerek yok sanırım 🙂

9- Takım vs için çirkinleşenler
holigan
Adam öldürenler var… Yani Merkürgücü futbol takımımız eğlence için kurulacakken Ay İdmanyurdu taraftarlarının saldırısına uğramasın.

10- Bu seçeneği sizin özel zevkinize bırakıyorum; patronla yatıp sizin mevkinize göz dikenlerden size nazar değdirenlere, sizi çekemeyenlere kadar herkesi bu şık ile dünyada bırakabilirsiniz.

Yeni dünya çocukların ölmediği, güleryüzlü insanların güzel müziklerle dans ettiği yaşanabilir bir yer olsun 🙂