Kerem Bursin, Orkun Işıtmak Gibi İsimlerin Yer Aldığı Espor Filmi: İyi Oyun

İyi Oyun filmi, Netflix Türkiye yapımı ve dünyanın ilk espor filmi.  Dünyanın geleceği olan henüz son 4-5 senedir ülkemizde ünlenen ” gamer ” kavramını anlatıyor. Gençlerimizin en çok takıldığı ” Youtube ” ve ”Twitch” ortamında insanlar oyun oynayıp insanlarla muhabbet ediyor. Bu ortamı gösteren bu film o yüzden diğer filmlere göre daha çok dikkat çekti.

İyi Oyun filminde oynayan oyuncular aslında tanıdığımız çok yakından bildiğimiz oyuncular denilebilir: Kerem Bursin , Orkun IşıtmakAfra Saraçoğlu , Mert Yazıcıoğlu…

Orkun Işıtmak, Youtube camiasında çok ünlenmiş Youtuberlardan biri.  Ve ilk kez bir filmde yer alıyor. Filmle ilgili söylediği; harika bir film  geliyor, cümlesi insanları heyecanlandırdı.  Hatta  film çekimlerini ve kamera arkasının yer aldığı  bir video hazırlamış. Buradan izlemek isterseniz bırakıyorum.

Kerem Bursin ile anlaşılıp, bunun gibi fantastik ve geleceği gösteren bir çalışmaya dahil olması bizi gerçekten etkiledi.  Kerem Bursin’in zaten bu tür çalışmaları olduğu gibi , akıllarda kalan dizilerde de rol aldığını biliyoruz.

Gelelim”İyi Oyun” filminin konusuna,

Genç ve yıldız isimleri buluşturacak İyi Oyun adlı gençlik filmi milyonların oynadığı bilgisayar oyunu League of Legends’ın Türkiye’deki büyük turnuvasına hazırlanan beş gencin hikayesini anlatacak. Beş genç, dünyayı kasıp kavuran League of Legends turnuvasında birinci olmak için heyecan dolu bir mücadeleye girecek.

Eludis yapım şirketi ve Braveborn ile Fikiron ortak yapımı olan İyi Oyun’un yönetmen koltuğunda Netflix’in ilk Türk dizisi ‘The Protector’ın (Koruyucu) yönetmenliğini yapan Umut Aral otururken, senaryosunu ise Emre Sirel kaleme aldı.

 İyi Oyun Fragmanı ;

 

Film 28 Eylül’de vizyonda.