Kedi Severler Buraya! Yeni Trend Kedi Kafeler

Son yıllarda çıkan hemen her trend kedilerden nasibini alıyor. Fenomen kediler mi dersiniz, kedi baskılı tişörtler, çantalar mı dersiniz? Fakat bu aralar dünya da öyle bir akım başladı ki, kedi severlerin akıllarını başından alacak gibi görünüyor: Kedi Kafeler

Yeni trend kedi kafeler, içerisinde kedilerin yaşadığı, uyuduğu, masada oturup bir şeyler konuşan insanların üzerinde hunharca yürüdüğü kısacası özgür oldukları bir konsepte sahip.

Kafenin içerisindeki kediler alelade kediler değil. Hepsi bakımlı veteriler kontrolünde ve aşıları tam.

Zaten bu kedi kafelere ayakkabılarınızı çıkarmadan ve ellerinizi yıkamadan giremiyorsunuz. Çünkü bir başka sokak hayvanına dokunduysanız hastalık ya da pire taşıyabilirsiniz.

Ayrıca kedilerin mekandan çıkması da yasak; yani sokakla herhangi bir ilişkileri yok.

Kafede minimum tutarda da olsa bir şeyler yiyip içmek zorundasınız. Ben hayvanın olduğu ortamda bir şey yiyip içemem diyorsanız -ki haksız da sayılmazsınız, kafenin belirlediği giriş ücretini ödeyeceksiniz demektir. Bu ücret doğrudan kedilerin bakımına ayrılıyor.

Yanınıza kadar sokulup, kendisi sevdirip hatta kucağınızda uyuya kalıp sonra da çekip giden bir kediye gönlünüzü kaptırdıysanız yandınız. Bu kediler sahiplendirilmek için orada bulunmuyor. Mekandan çıkarmak veya eve götürmeyi teklif etmek ise yasak. Kafe onların evi!

Bazı kafelerin sinema bölümü de bulunuyor. Dilediğiniz bir filmi bir, iki, üç, dört, beş değil onlarca kediyle seyredebilirsiniz. Kedi severler bunun ne kadar güzel bir hayal olduğunu anlayacaktır. (Çok tatlış değil mi?)

Artık kedi severlerin, stres atmak isteyenlerin, evine bir türlü kedi aldıramayanların buluşma mekanları dünyanın sayılı kentlerinde bulunan kedi kafeler. Şimdilik Türkiye ‘de bulunmayan bu konsep bir an önce ülkemize gelse ne kadar güzel olur 🙂

“Nasıl bir yermiş bu kedi kafe?” derseniz Tayland’ın Chiang Mai şehrinde gittiğim Cathospher isimli kafenin görüntülerini aşağıdaki video da bulabilirsiniz.